İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, sosyal medya hesabından 9 günlük bayram tatilinin altıncı gününde gerçekleştirilen denetimler ve kazalara ilişkin son durumu paylaştı.

"668 TRAFİK KAZASINDA 13 KİŞİ YAŞAMINI YİTİRDİ"

Yerlikaya, 24 saatlik süre içerisinde 668 trafik kazası meydana geldiğini ve kazalar sonucunda 13 kişinin hayatını kaybettiğini, 1133 yaralının olduğunu açıkladı. Ayrıca bayramın altıncı günü, 414 bin 776 araç denetlenirken, 22 bin 592 araca hız ve radar işlemi, 39 bin 2056 araca ise diğer işlemler yapıldı.

Bayram tatilinin ilk 6 gününde (Cumartesi-pazar, pazartesi, salı, çarşamba ve perşembe) meydana gelen trafik kazalarında 49 kişi yaşamını yitirirken 7 bin 683 kişi ise yaralandı.

"TRAFİK KURALLARINA UYALIM!"

Son olarak Bayram tatili için memleketimizin çeşitli illerine giden vatandaşların geri dönüş yolculuklarının başladığını ve bu nedenle trafik yoğunluğunun artmaya başladığını söyleyen Bakan Yerlikaya, açıklamasının devamında şu uyarılarda bulundu:

 "Lütfen aşırı hız yapmayalım. Araçlarımızda da otobüslerde de emniyet kemeri takmayı ihmal etmeyelim. Trafik kurallarına uyalım. Yolculuklar sizleri sevdiklerinize kavuşturmak için vardır, ayırmak için değil."

1,2 milyar TL'lik SED hesaplarda 1,2 milyar TL'lik SED hesaplarda

Kaynak: Haber Merkezi