Tekel Bayileri Yardımlaşma Derneği Başkanı Erol Dündar, BAT grubuna 8 Mayıs 2024 tarihinden itibaren zam geleceğini duyurdu.

Erol Dündar zammı, "Satışı olmayan ürünlere de #ZamGeldi" diyerek duyurdu. 

İşte Zamlı Fiyat Listesi...

BAT Grubu Sigaralar Neden Boykot Ediliyor?

BAT grubu sigaralar, bayi karını yüzde 4,71'den 3,68'e düşürdüğü için boykot ediliyor.

Tekel Bayileri Yardımlaşma Platformu Başkanı Erol Dündar, sigara firmalarının kar marjlarını düşürmesinden duydukları rahatsızlığı dile getirdi. Özellikle British American Tobacco (BAT) firmasının uyguladığı politikalar, bayilerin tepkisini çekti. BAT, sigara satışlarından elde edilen kar marjını %4.71'den %3.68'e indirdi. Bu durum, bayilerin karlılığını olumsuz yönde etkiledi.

Şimşek'ten yüzde 25 kira zam sınırı açıklaması Şimşek'ten yüzde 25 kira zam sınırı açıklaması

Erol Dündar, söz konusu kararlılıkla ilgili olarak,

"Kamuoyuna duyuru;

Takip edenler zaten biliyor ama aslında söyleyeceklerim özellikle sigara tüketicisi olan ve bizi takip eden veya etmeyen "tüm tüketicileri" ilgilendiriyor. Sigara satan bayilerin aslında bu üründen neredeyse hiç kâr etmediğini ve alışveriş bütünlüğünü bozmamak adına sigara satmak zorunda kaldığını bilmeyeniniz yoktur. Zaten yok denecek kadar az olan sigara kârımızın BAT firmasının uygulamaya başladığı satış politikası ve kendi pos cihazlarımıza ödediğimiz yüksek komisyonlar ile sıfıra indiğini belirtmeliyim. Bu sebeple yaklaşık iki haftadır Kent Drange Blue ürününü boykot edip satmadığımızı ve bu hafta içi BAT yetkilileri ile yaptığımız görüşmeden olumlu bir sonuç çıkmadığı için hem bayilerimiz hem de müşterilerimizin lehine bugünden itibaren BAT firmasının "hiç bir ürününü" raflarımıza koymayacağımızı bilmenizi isterim

Bu kararımıza destek vereceğinizi umuyorum. Anlayışınızdan dolayı şimdiden teşekkür ederim. " ifadelerini kullandı. Bayilerin, giderek artan maliyetler ve zamlar karşısında kendilerini koruma altına almak için adımlar attığı görülüyor.

BAT Grubu Sigaralar Hangileri?

BAT Grubu sigaralar şunlardır; Dunhill, Kent, Lucky Strike, Pall Mall, Vogue, Rothmans, Benson & Hedges, Winfield, State Express 555, KOOL ve Viceroy.

Editör: Süper Kanal TV