Geçen günlerde Habertürk TV'de Mehmet Akif Ersoy'un sunduğu Ana Haber'de başıboş köpek sorunu ele alındı.

Yayına gazeteci Sevilay Yılman, Esra Topbaş ve hayvan hakları savunucusu Yasemin Babayiğit katıldı.

Yayında Sevilay Yılman ve Yasemin Babayiğit birbirine girdi.

Başıboş sokak köpeği sorununa çözüm bulunmasını isteyen Yılman, hayvan hakları savunucusu olan Babayiğit'in sözlerine karşı çıktı.

"KISIRLAŞTIRILAN HAYVANIN SALDIRGANLIĞI BİTMİYOR"

Bu anlarda Yılman, "Köpekler kısırlaştırılınca halloluyor mu? Saçma bir şeyi tartışıyorsunuz 10 tane veterinerle görüştük ettik. Kısırlaştıran hayvanın saldırganlığı bitmiyor, yok böyle bir şey. Böyle bilimsel bir şey yok sadece popülasyonu durduruyorsunuz." sözleriyle tepkisini gösterdi.

GAZETECİLER BİRBİRİNE GİRDİ

Sevilay Yılman’ın o sözleri sosyal medyada da gündem oldu.

Sosyal medyadan kendisine tepki gösterenlere toplu şekilde yanıt veren Yılman, “Topunuza birden cevap veriyorum! Binlerce hakaret, küfür, iftira ile saldırarak beni yıldırmazsınız! Çünkü ben önce insanın yaşam güvencesi, kalitesi diyorum ve şu videoda dediğimi tekrarlıyorum! Ya sahipleneceksiniz ya da uygar ülkelerde uygulanan yönteme razı geleceksiniz” dedi.

CHP Ankara Milletvekili Haluk Koç’un “Hiç kimse şuurunu yitirmedi. Önerilenler bunlar… Yaşamı ve doğayı paylaştığımız tüm güzellikler, can’lar değerlidir. Yüreği kara bağlayanlara duyurulur!..” sözlerine de yanıt veren Yılman, daha sonra Haluk Koç’un kendisini engellediğini belirtti.

Gazeteci Mehmet Önal da yaptığı paylaşımla Sevilay Yılman’a destek olurken gazeteci Melis Alphan ise tepki gösterdi.

ÇİRKİN HAKARET

Sanatçı Cenk Eren, başıboş sokak köpeklerine çözüm bulunmasını talep eden gazeteci Sevilay Yılman'a çirkin hakaretlerde bulundu:

Image

Müge Anlı, AK Parti'den milletvekili adayı mı olacak? Müge Anlı, AK Parti'den milletvekili adayı mı olacak?

Sevilay Yılman, kendisine hakarette bulunan Cenk Eren'e bu yanıtı verdi: