İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, izinsiz ve mevzuata aykırı şekilde çakarlı araç kullanan bir şahsa idari para cezası kesilerek aracın çakarlarının söküldüğünü duyurdu.

İzinsiz olarak çakar kullanmanın geçiş önceliği olan ambulans, itfaiye ve polisin görevlerinin aksamasına sebebiyet verdiğine işaret eden Bakan Yerlikaya, "Görevi sırasındaki ambulans, itfaiye ve polis araçlarımızın trafikteki önceliği insan sağlığı ve suçlularla mücadeleye yöneliktir" dedi.

Bakan Yerlikaya'nın sosyal medyadan yaptığı paylaşımı şu şekilde:

Alaçatı'da FETÖ'cülere 'Kıskaç' Alaçatı'da FETÖ'cülere 'Kıskaç'
"GEREĞİ YAPILDI-18
Sivil Trafik Ekiplerimizin sosyal medya ve ulusal basına yansıyan “Bir yarışma programının 3 yarışmacısının İstanbul'daki büyük finale çakarlı araçla gitmesi” haber ve görüntülerine yönelik yaptığı çalışmalarda; Bu araç sürücünün “ışıklı ve sesli uyarı işareti veren cihazları, mevzuatta izin verilmeyen bir araca taktığı ve kullandığı tespit edilmiş ve yakalanmıştır. Araç sürücüsüne idari para cezası uygulanmış ve çakar/siren tertibatı söktürülmüştür. Görevi sırasındaki ambulans, itfaiye ve polis araçlarımızın trafikteki önceliği insan sağlığı ve suçlularla mücadeleye yöneliktir. Usülsüz çakar kullanan ve trafikte üstünlük taslayanlara asla müsaade etmeyeceğiz.
Kaynak: Haber Merkezi