Türkiye'nin Diyarbakır ve Mardin şehirlerindeki büyükşehir belediye meclislerinin açılış törenleriyle ilgili olarak bazı milli sembollerin göz ardı edildiğine dair iddialar gündeme geldi. Diyarbakır'da “Türk bayrağının indirildiği” Mardin'de ise “İstiklal Marşı'nın çalınmadığı” yönünde iddialar kamuoyunda tartışma yarattı.

Bu konuda resmi bir açıklama yapma gereği duyan İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya sosyal medya üzerinden bu iddiaları ele aldı. Bakan Yerlikaya'nın paylaşımında söz konusu olaylarla ilgili detaylı bir inceleme başlatıldığı ve gerçeklerin aydınlatılacağı vurgulandı. Kamuoyunun hassasiyetini göz önünde bulunduran Bakanlık olayların tüm yönleriyle incelenerek gerekli adımların atılacağını belirtti.

MÜLKİYE MÜFETTİŞLERİ GÖREVLENDİRİLDİ

Yerlikaya, sosyal medya platformu üzerinden yaptığı açıklamada, "Mardin Büyükşehir Belediye Meclisinin açılışında "İstiklal Marşı’nın okutulmadığına", Diyarbakır Büyükşehir Belediye Meclisinin açılışında ise "Türk bayrağının kaldırıldığına" ilişkin iddialarla ilgili Mülkiye Müfettişlerimiz görevlendirilmiştir" dedi.

Düzce'de dolu yağışı hayatı olumsuz etkiledi Düzce'de dolu yağışı hayatı olumsuz etkiledi

bgd.jpg

Editör: Süper Kanal TV