Beylikdüzü’nde 4 bin aileye kurban bağışı Beylikdüzü’nde 4 bin aileye kurban bağışı

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM) raporuna göre bugünden sonra hava sıcaklıklarında artış beklendiğini duyurdu.

Özellikle yaşlı ve kronik hastalığı olanlar ile orman yangınları konusunda hava sıcaklıklarının artmasıyla oluşabilecek tehlikelere dikkat çeken Özhaseki, gerekli önlemlerin alınmasını istedi.

SICAKLIKLAR 40 DERECEYİ GÖRECEK

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, X hesabından Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM) hava tahmin raporunu paylaşarak hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin 3 ila 8 derece üstünde seyretmesi ve bazı illerde sıcaklıkların 40 derece ve üzerinde olmasının öngörüldüğüne dikkat çekti.

Sıcaklıkların yükselmesiyle birlikte dikkatli olunması gerektiğini belirten İklim Bakanı Mehmet Özhaseki X hesabından şunları yazdı:

"Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı; Meteoroloji Genel Müdürlüğümüzün hava tahmin raporuna göre, yurdumuz genelinde bugünden itibaren hava sıcaklıklarında artış beklenmektedir. Hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin 3 ila 8 derece üstünde seyretmesi, bazı illerimizde sıcaklıkların 40 derece ve üzerinde olması öngörülüyor. Sıcaklıkların yükselmesiyle birlikte, Meteoroloji Genel Müdürlüğümüzün verileri uyarınca; Yaşlı ve kronik rahatsızlığı olan vatandaşlarımızın dikkatli ve tedbirli olmalarını istirham ediyorum. Ülkemizin akciğeri olan ormanlarımızda herhangi bir yangın meydana gelmemesi için vatandaşlarımızın duyarlı hareket etmelerini bekliyorum."

İklim Bakanı Özhaseki uyardı! Kavurucu hava sıcaklıkları geliyor

Editör: Süper Kanal TV