Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, emekli bayram ikramiyeleri hakkında yapılan düzenlemelerin ardından bir açıklama yaptı. Işıkhan, "Yasa Meclis'ten geçmiş durumda. Ödeme günlerini planlıyoruz ve bayramdan önce emeklilerimizin hesaplarına aktarılacak. Her zaman en iyi rakamları vermeyi arzu ediyoruz ancak mevcut koşullar doğrultusunda hareket ediyoruz. İnşallah daha iyi hizmetler sunacağız" şeklinde konuştu.

Kabine Toplantısı sonrasında yapılan açıklamada ise bayram ikramiyelerinin 3 bin lira olarak belirlendiği ve yeni bir artışın yapılmayacağı bildirildi. Bakan Işıkhan, bu konuda da "Hayırlı olsun. Yasa Meclis'ten geçmiş durumda. Ödeme günlerini planlıyoruz. Bayramdan önce emeklilerimizin hesabına aktarmış olacağız. Her zaman en iyi rakamları vermeyi arzu ederiz ancak koşullar doğrultusunda hareket ediyoruz. İnşallah daha iyi hizmetler sunacağız" dedi.

O işletmelere KDV zammı geliyor! Bakanlık oranları şimdiden açıkladı O işletmelere KDV zammı geliyor! Bakanlık oranları şimdiden açıkladı

KİMLER ALABİLİYOR?

Ramazan Bayramı öncesinde bayram ikramiyesinden kimlerin faydalanacağı da emeklilerin en çok merak ettiği konuların başında geliyor. Bu kapsamda vefat eden sigortalıların yakınları ile dul ve yetim maaşı alanlar hisseleri oranında ikramiye alacak. SGK'dan yaşlılık, vazife malullüğü, malullük, ölüm aylığı ile sürekli iş göremezlik geliri alan kişiler de ikramiye alabiliyor. İkramiye tarihlerinden önce emeklilik başvurusu yapan EYT'liler ya da emekli olmak isteyen sigortalılar da ikramiye ödemelerinden faydalanıyor. Mart 2024 tarihine kadar başvuran EYT'liler her iki ikramiyeyi alırken Mayıs 2024 sonuna kadar başvuran emekliler sadece Kurban Bayramı ikramiyesini alacak.

Editör: Süper Kanal TV