SGK Uzmanı İsa Karakaşasgari ücretliler için sevindirici haberi vererek ara zammı açıkladı.

Milyonlarca asgari ücretli çalışan gözünü emekliler gibi Temmuz ayına çevirmiş durumda. Bilindiği üzere asgari ücrete Ocak ayında ise yüzde 49 oranında zam gerçekleşti. 11 bin 402 TL olan asgari ücret 17 bin 2 TL’ye yükselmişti.

Ödemeler hesaplara yatırıldı! Mutlaka kontrol edin Ödemeler hesaplara yatırıldı! Mutlaka kontrol edin

IŞIKHAN KAPIYI KAPATMIŞTI

Ancak asgari ücretliler maaşlarının enflasyon karşısında erdiğini belirterek Temmuz ayında enflasyon oranına göre bir düzenleme talep ediyor. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, asgari ücrette maaş artışı konusunda kapıyı kapatmıştı.

memur-241.jpg

MAAŞLAR 4 AYDA ERİDİ

Enflasyon artışı ve sonrasında gelen hayat pahalılığı asgari ücretli çalışanları derinden etkiliyor. 4 aylık enflasyon farkına göre ise toplamda yüzde 18,72 maaşlarda erime gerçekleşti. Bu sebeple maaşlarda düzenleme gündemde yerini korumaya devam ediyor.

KARAKAŞ: ARA ZAM KAÇINILMAZ

Pek çok uzman isim tarafından Temmuz ayında asgari ücretlilere enflasyon oranında bir artışın geleceği öne sürülüyor. Onlardan biri ise SGK Uzmanı İsa Karakaş’tan geldi. Karakaş, acı tablonun içerisinde bulunan asgari ücretliler için ara zammın kaçınılmaz olduğunu söyledi.

para-2.jpg

Karakaş, “Gıdaya erişilemeyen bir asgari ücretle karşı karşıyayız. Temmuz ayında güncellenmemesi yasanın özüne aykırı olacak. Dolayısıyla Temmuz ayında mutlaka bir güncelleme yapılması gerekiyor” dedi. Bu enflasyon farkını ise hükümetin işverene verdiği destekle olacağını ise Karakaş, açıkladı.

Editör: Süper Kanal TV