A Milli Takımız geçtiğimiz gün 2024 Avrupa Şampiyonası Euro 2024'te Gürcistan'ı 3-1'lik skorla geçerek grup aşamasında büyük bir avantaj elde etti. Bugün ise Türkiye ve Portekiz grup liderliği için sahaya çıkacak. Milyonlarca Türk vatandaşı ise bu zorlu maçta yıldız oyuncumuz Arda Güler'in maça çıkıp çıkmayacağı oldu. 

A Milli Takım Teknik Direktörü Vincenzo Montella, ise zorlu Portekiz karşılaşması öncesi yaptığı açıklamalar kafalarda soru işaretlerine neden oldu. Montella, maç öncesi yaptığı açıklamalarda  Arda Güler'in yorgunluğu olduğunu belirtirken son taktik idmanda Arda'nın yerine Yunus Akgün'ün denendiği ortaya çıktı.

ARDA GÜLER POTEKİZ MAÇINDA OYNAYACAK MI?

Türk futbol severler bugün oynanacak Portekiz karşılaşmasını bekliyor. Ancak Arda Güler'in bu karşılaşmada oynayıp oynamayacağı merak konusu oldu.

A Millilerimizin İtalyan çalıştırıcısı Montella, "Arda Güler'in ufak bir yorgunluğu var. Yarın baştan mı yoksa sonradan mı oynayacağına karar vereceğiz. Riski değerlendirip ona göre bakacağız." dedi.

Gürcistan maçı öncesinde Montella Arda Güler hakkında kafa karıştıran açıklamalar yapmıştı. Montella'nın dün yaptığı Arda Güler açıklamalarından sonra yeni bir taktik çalışması yaptığı düşünülüyor. Bugün açıklanacak kadrolarda Arda Güler'in oynayıp oynamayacağı ise maç öncesinde açıklanan kadroda belli olacak.

Bursaspor'un forma sırt sponsoru belli oldu Bursaspor'un forma sırt sponsoru belli oldu

Gazeteci Yağız Sabuncuoğlu da son taktik idmanda Arda Güler'in yerine Yunus Akgün'ün denendiğini kesin kararın maç sabahı verileceğini paylaştı.
Kaynak: Haber Merkezi