Türkiye’de otomobil fiyatları pandemi döneminin ardından adeta uçuşa geçti. Sıfır otomobillerin yanı sıra ikinci el araçlarda sıfır araç fiyatları ile yarışır hale geldi.

Bunun üzerine Ticaret Bakanlığı harekete geçerek bazı önlemler aldı. Bu önlemler kapsamında ilan sitelerinde ve al-satçılara yönelik uygulamalar hayata geçirildi.

SSK ve Bağ-Kur emeklisi için kritik tarih belli oldu SSK ve Bağ-Kur emeklisi için kritik tarih belli oldu

Araç piyasasında bu gelişmeler yaşanırken özellikle 2020 yılından sonra piyasalarda elektrik araç furyası esmeye başladı.

2024 yılının başında Türkiye'de 14 bin 896 olan elektrikli araç sayısı, Nisan 2024 itibarıyla 93 bin 973'e ulaştığı kaydedildi.

20 BİN TL DEĞERİNDE HEDİYE

Türkiye pazarına yeni giren ve Elektrikli araç üretiminde Dünya’da ilk 10'da yer alan Hozon Neta’dan araç alacaklara ve sahiplerine sevindiren haber geldi. Daha önce hiç yapılmamış bir kampanyayla adından söz ettiren marka, müşterilerine 20 bin TL değerinde Eşarj şarj kartı hediye edecek.

Çinli elektrikli araç markası olan Hozon Neta ile şarj istasyon ağı Eşarj yeni bir anlaşma imzalayarak projeyi hayata geçirdi.

hozon-neta-u-turkiye.jpg

Konuya ilişkin yapılan açıklamada, Neta U satın alan müşteriler, ülke çapında 1000’den fazla şarj istasyonuyla yaygın bir ağa sahip olan Eşarj istasyonlarında 20 bin TL değerinde Eşarj şarj kartı veya bireysel kullanıma uygun şarj istasyonu hediyesinden yararlanma imkanına sahip olacak.

Geçtiğimiz günlerde GRS Automobility tarafından Türkiye'de satışına başlanılan Hozon Neta U, 420 kilometre menzile sahip CATL bataryası bulunuyor.

hozon-neta-u-dimensions.jpg

Sahip olduğu V2L fonksiyonu sayesinde tıpkı bir jeneratör gibi enerji kaynağı haline dönüşerek farklı elektronik cihazları şarj edebiliyor. Öte yandan SUV modelde tek pedal sürüş modu da bulunuyor.

30 dakikada yüzde 30’dan yüzde 80’e hızlı şarj özelliğiyle sahip kompakt SUV modelde, mevsimsel farklılıklarda sürüş menzilini koruma altına alan Hozon Neta’nın patentli batarya ısı yönetim sistemi de özellikleri arasında yer alıyor.

Kaynak: Haber Merkezi