Dün ons fiyatındaki yükselişe paralel değer kazanan altının gram fiyatı, günü 1.090 liradan tamamladı. Altının gram fiyatı, yeni güne düşüşle başlamasının ardından 1.088 liradan işlem görüyor. Aynı dakikalarda çeyrek altın 1.790 lira, Cumhuriyet altını da 7.260 liradan satılıyor.

Altın ons fiyatı

Altının ons fiyatı dün yüzde 1,7 artışla günü 1.817 dolardan tamamlamasının ardından, bugün 1.813 dolardan işlem görüyor.

Uzmanlar ne diyor?

A Haber'de Döviz ve Altın Piyasaları Uzmanı Adnan Kapukaya altın fiyatlarına yönelik dikkat çeken değerlendirmelerde bulundu. Kapukaya şunları söyledi:

-Gram altın fiyatında yıl sonunda 1.100 TL seviyesinde kapanış görebiliriz. Dolayısıyla 1.075'de borcu olanlar o seviyeyi kollayıp almalarını tavsiye ediyoruz.

Meclis lokantasından gelen son adisyon tartışmalara yol açtı: Ben de 5 liraya içi boş poğaça yiyorum Meclis lokantasından gelen son adisyon tartışmalara yol açtı: Ben de 5 liraya içi boş poğaça yiyorum

-Altında sert bir yükseliş görebiliriz. Fed faizi artırmayı bırakıp altın üzerinde baskısı azalırsa, altında sert bir yükseliş göreceğiz.