Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı ve aynı zamanda Cumhur İttifakı adayı olan Alinur Aktaş, canlı yayında kendi ve ailesine ait mal varlığını kamuoyu ile paylaştı. İnegöl Belediye Başkanlığı görevini sürdürürken oğlu ve ortağının yönetiminde olan 26 milyon TL değerindeki bir şirkete ortak olduğunu belirten Aktaş, malvarlığının detaylarını da açıkladı.

Osmangazi Belediyesi’nin acı günü Osmangazi Belediyesi’nin acı günü

Alinur Aktaş'ın Habertürk kanalında Mehmet Akif Ersoy'un sunduğu haber bültenine katılarak yaptığı açıklamaya göre; Nilüfer'de, kendisinin ve oğlunun oturduğu iki ev bulunmakta. Bu evlerin toplam değeri 4 milyon 350 bin TL olarak belirlenmiş. Bunun yanı sıra, 2023 yılında alınan ve yine oğlunun oturduğu bir daire daha bulunuyor, bu dairenin değeri ise 2 milyon TL. Ayrıca, oğlunun ortağıyla işlettiği ve yüzde 50 hissesine sahip olduğu bir şirketten bahseden Aktaş, firmanın 26 milyon TL değerinde olduğunu ifade etti. Aktaş'ın şirkete 2017 yılında ortak olduğu ve bu tarihte İnegöl Belediye Başkanı olarak görev yaptığı öğrenildi.

Bu açıklamalar, Alinur Aktaş'ın malvarlığı hakkında kamuoyunun merak ettiği sorulara netlik kazandırmış oldu. Şeffaflığın önemine vurgu yapan Aktaş, kişisel ve aile malvarlığını açıkça paylaşarak halkın bilgilendirilmesine önem verdiğini gösterdi. 

Editör: Süper Kanal TV