Gazeteci Hande Fırat, Hürriyet gazetesindeki köşesinde cumhur ittifakında Hüda-Par'a kontenjan vermenin, Yeniden Refah Partisi'yle de uzlaşma sağlamanın konuşulduğunu belirtti.

"AK Parti listelerinde sürpriz isimlerin, yeni yüzlerin görüleceği bilgisi var" diyen Fırat, şunları kaydetti:

Kerem Kınık'tan "istifa" açıklaması Kerem Kınık'tan "istifa" açıklaması

"Strateji ekibinde, partide, kampanya ofisinde yapılan beyin fırtınalarında cumhurbaşkanı yardımcılarının sayısının Türkiye'nin öncelikli ihtiyacı doğrultusunda artırılabileceği değerlendiriliyor.

Bu kapsamda bir cumhurbaşkanı yardımcısının Türkiye'nin stratejik konumu nedeniyle güvenlikten sorumlu olabileceği, diğerinin ise ekonominin başına gelebileceği belirtiliyor. Konuşulan isimler arasında Hakan Fidan ve İbrahim Kalın var. Ekonomi için ise AK Parti içinden ve dışından duyduğum isim Mehmet ŞimşekCumhurbaşkanı henüz bu konuda son sözünü söylememiş. Ancak yapılan değerlendirmeler bu adımların olumlu olacağı yönünde." 

Fırat, ayrıca "HÜDA-PAR'a belli bir kontenjan verilmesi gündemde. MHP'nin bu duruma hiçbir itirazı yok, MHP'deki genel hava da 'Aslolan seçimi kazanmak' şeklinde. Yeniden Refah Partisi ile görüşmeler sürüyor. Yakında bir uzlaşmaya varılması bekleniyor" bilgilerini paylaştı.