Türkiye genelinde termometrelerin vatandaşların gördüğü en yüksek derecelere ulaşacağına dair söylemler yaygınlaşıyor Afrika üzerinden Türkiye’ye doğru ilerleyen sıcak hava dalgasının yeni bir rekor kırması bekleniyor.

Cinayet şüphelileri kıskıvrak Cinayet şüphelileri kıskıvrak

UZMANLAR UYARIYOR

Yağışlı ve serin hava kütlesinin yavaş yavaş ülke sınırlarının dışına çıkmasının ardından hava durumuna yönelik uyarılar da gelmeye başladı. Yaklaşan sıcakların vatandaşa zor anlar yaşatacağı konuşuluyor.

Uzmanlar isimler bu konuda sıklıkla uyarılarda bulunuyor. Seçimin hemen ardından ülkeye kavurucu sıcakların giriş yapması bekleniyor. Özellikle 1 ve 2 Nisan tarihlerinde beklenenin çok üzerinde artış göstermesi bekleniyor.

SEÇİM GÜNÜ HAVA NASIL OLACAK

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son açıklamalar doğrultusunda Sıcaklıkların mevsim normallerinin üzerinde olan hava sıcaklıklarının daha artacağını ifade ediliyor. Öte yandan Meteoroloji Güney Ege ve Batı Akdeniz'de görülecek toz taşınımı nedeni ile de vatandaşlara uyarılarda bulundu. Seçim günü ise hava İstanbul'da hava yarın puslu ve bulutlu 20 derece, Ankara'da hava bulutlu ve 25 derece, İzmir'de hava bulutlu ve 30 derece, Adana ve Hatay'da bulutlu ve 30 derece olacak.

Editör: Süper Kanal TV