TEM Otoyolu'nda karşı şeride geçen hafriyat kamyonu çok sayıda araca çarptı: 6 ölü, 3 yaralı TEM Otoyolu'nda karşı şeride geçen hafriyat kamyonu çok sayıda araca çarptı: 6 ölü, 3 yaralı

Kahramanmaraş Pazarcık merkezli 7,4 büyüklüğündeki depremden etkilenen 10 ilde arama-tarama faaliyetleri devam ederken, Türkiye genelindeki vatandaşlar da yardım için seferber olmuş durumda.

AFAD DEPREM BAĞIŞ KISA MESAJ VE HESAP NUMARALARI

AFAD, deprem bağış hesaplarını duyurdu. Açıklama şu şekilde:

"Cumhurbaşkanlığımız tarafından vatandaşlarımızın yapacağı yardımların AFAD Başkanlığınca koordine edilmesi uygun görülmüş olup, yardımlarınızı banka hesap numaralarının yanı sıra çevrimiçi olarak buradan yapabilirsiniz.

Kahramanmaraş'ın Pazarcık ilçesinde 6 Şubat 2023 tarihinde saat 04.17'de 7,4 büyüklüğünde bir deprem meydana gelmiştir. Deprem; KahramanmaraşHatayOsmaniyeAdıyamanGaziantepŞanlıurfaDiyarbakırMalatyaKilis ve Adana başta olmak üzere çevre illerde yoğun şekilde hissedilmiştir.

Deprem sonrası genel hayatı olumsuz etkileyen şartların giderilmesi ve afetzede vatandaşlarımızın acil ihtiyaçlarının karşılanması için yürütülen iyileştirme çalışmaları, AFAD koordinasyonunda kamu kurum ve kuruluşları ile STK'larımızın iş birliğinde devam etmektedir.

Kahramanmaraş, HatayOsmaniyeAdıyamanGaziantepŞanlıurfaDiyarbakırMalatyaAdanaKilis ve civar illerde sürdürülen iyileştirme ve hayatın normale döndürülmesi çalışmalarına destek vermek isteyen hayırsever vatandaşlarımızdan da Başkanlığımıza çok sayıda yardımda bulunma talebi gelmektedir.

Bahse konu talepleri karşılıksız bırakmamak adına, afetzede vatandaşlarımıza destek olmak isteyen bağış sahipleri için Başkanlığımızın deprem bağışı hesap numaralarını aşağıda paylaşma gereği duyduk.

DEPREM YAZ 1866'YA MESAJ GÖNDER

Kampanyaya destek vermek isteyen vatandaşlarımız, "DEPREM" yazarak 1866'ya SMS gönderebilecek (01 Ocak 2023 tarihi itibariyle SMS bedeli: 20 TL'dir)  ya da aşağıda yer alan hesap numaraları üzerinden bağış yapabilecektir.

Yardım yapılırken Alıcı Adı kısmına T.C. İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı yazılması gereken EFT numaralarına AFAD'ın sitesinden ulaşabilirsiniz. 

https://www.afad.gov.tr/depremkampanyasi2