Gazze’de bir milyonu aşkın Müslüman açlıkla boğuşuyor. Katil İsrail rejiminin havadan, karadan ve denizden abluka altında tuttuğu Gazze’ye gıda girişlerine her türlü engelleme getirilirken, HAMAS’ın üst düzey isimlerinden Usame Hamdan, Filistin’in komşularına seslendiği konuşmasında, “Siyonist İsrail rejiminin Gazze’ye uyguladığı açlık savaşını kırın ve insanlık krizine seyirci kalmayın” çağrısında bulundu.

“GAZZE’Yİ AÇLIKTA BIRAKMAYIN!”

7 Ekim’den bu yana Filistin topraklarında tarihin gördüğü en büyük zulümleri işleyen Siyonist İsrail rejimi, Gazzeli mazlumları açlık içinde boğmaya çalışıyor. HAMAS Siyasi Büro Üyesi Usame Hamdan, Filistin’i çevreleyen ülkelere, İsrail’in Gazze’ye uyguladığı açlık savaşını kırma ve duruma seyirci kalmama çağrısında bulundu. Hamdan, Lübnan’ın başkenti Beyrut’ta düzenlenen Gazze’deki insani durumun konu alındığı bir konferansta konuştu.

“FİLİSTİN HALKINI SONUNA KADAR SAVUNACAĞIZ” 

Hamdan, Gazze’nin var oluş savaşında Filistin halkını sonuna kadar savunmaya devam edeceklerini söyledi. İsrail’in insani yardımların girişini engellemesi nedeniyle Gazze Şeridi’nde yaşanan “açlık ve kıtlığa” dikkati çeken Hamdan, Filistin’i çevreleyen ülkelere, Gazze Şeridi’ne ve özellikle de kuzeyine yönelik yürütülen açlık savaşını kırmaları ve bu duruma seyirci kalmamaları çağrısında bulundu.

İran hedefine ulaştı mı? İran hedefine ulaştı mı?

“ABD’NİN DERDİ FİLİSTİNLİLERİ DEĞİL, İSRAİLLİ ESİRLERİ KURTARMAK”

Konferansta konuşan İslami Cihad Genel Sekreter Yardımcısı Muhammed el-Hindi de, ABD’nin ateşkesi Gazze’ye yönelik saldırılar için değil, İsrailli esirlerin serbest bırakılması için istediğini söyledi. Gazze’deki savaşın sonunda İsrail’in, başta bölge olmak üzere dünyadaki konumunun zayıflayacağını vurgulayan Hindi, Gazze’de ateşkes sağlansa da İsrail işgaline karşı direnişin devam edeceğini dile getirdi.

Kaynak : Milli Gazete

Editör: Süper Kanal TV