Okul yönetiminden okulun alanları/bölümleri, başarıları ve kariyer imkânları hakkında bilgiler alan Milletvekili Av. Vildan YILMAZ GÜREL, daha sonra okulun “Yiyecek ve İçecek Hizmetleri” bölümünün mutfağını ziyaret ederek çalışmaları yerinde inceledi. ‘19. Uluslararası Mutfak Günleri Festivali’nde dereceye giren öğrencilerle okulun yemekhanesinde bir araya gelen Av. Vildan YILMAZ GÜREL, öğrencilerle gelecekte uzmanlaşacağı alanlar, yüksek öğretim tercihleri ve kariyer planlamaları hakkında sohbet etti. Öğrencilerin başarılarını değerlendiren Milletvekili Av. Vildan YILMAZ GÜREL; ‘’Sevgili gençler sizleri tebrik ediyorum. biz sizlere her zaman güvendik. Başarılarınız daim olsun. Hep gururumuz olacağınıza eminim .” dedi. Devamında

Devletten 5.104 TL'ye kadar karne ödülü: Takdir, teşekkür alanlar dikkat Devletten 5.104 TL'ye kadar karne ödülü: Takdir, teşekkür alanlar dikkat

Meslek Liselerinin öğrencilere beceri odaklı yetkinlik kazandırmayı hedefleyen yapısına vurgu yapan Milletvekili Av. Vildan YILMAZ GÜREL, “Malumunuz AK Parti hükümetleri olarak Gençleri ve eğitimi önemsiyoruz. Bu sebeple bütçede en büyük payı yine eğitime verdik.  Mesleki eğitim lise programlarımız ile öğrencilerin mesleki ilgilerinin ve kabiliyetlerinin doğrudan tespit edilerek yeteneklerine göre uzmanlaşmasının önünü açtık. Tabi bu noktada sizlerin başarısı da meslek liselerine karşı olumsuz kanaatleri değiştirmemizde oldukça olumlu etki yapıyor. sağolasınız... ” dedi.

 MESLEKİ VE TEKNİK EĞİTİMDE ATILAN YENİ ADIMLAR SONUÇLARINI VERMEYE BAŞLADI

Millî Eğitim Bakanlığı tarafından 2021 yılında Mesleki ve Teknik Anadolu Liselerinin güncellenen çerçeve öğretim programları uygulamayı öne çıkaran program tasarımı, ulusal meslek standartları ve sektör ile uyumlu program yapısıyla öğrencilerin ilgi ve yetenekleri doğrultusunda çağın şartlarına uygun bilgi, beceri ve yetkinlikleri kazandırmada ve nitelikli insan yetiştirmede etkin rol oynuyor.

Türkiye ve yurt dışından 1100 yarışmacının katıldığı ‘19. Uluslararası Mutfak Günleri Festivali’nde 6 altın ve 5 gümüş madalya ile İnegöl’e dönen 11 öğrencinin başarılarını eğitim politikaları açısından değerlendiren AK Parti Bursa Milletvekili Av. Vildan YILMAZ GÜREL, “Millî Eğitim Bakanlığının yürüttüğü -yeni mesleki eğitim modeli- ile mesleki eğitimi daha güçlü hale getirdiğini” söyledi. Milletvekili Av. Vildan YILMAZ GÜREL, “Meslek Liselerinin iş dünyasının ihtiyaç duyduğu ve ekonomik kalkınma için çok önemli olan insan kaynağını yetiştirmek için Milli Eğitim Bakanımız Sayın Mahmut ÖZER liderliğinde; meslek alanlarını aktarılabilir ve geniş tabanlı temel beceriler üzerine kurgulayan, daha fazla uygulama yapma fırsatı sağlayan ve iş yerinde eğitimi yaygınlaştıran geleneksel eğitimden farklılaşmış müfredat ve öğrenme ortamlarına sahip bir yapılanmada kurgulandığını” ifade etti.