Sosyal medyada hızla yayılan optik illüzyonlara bir yenisi daha eklendi. Uzmanlara göre, resimdeki hayvanı sadece yüksek zeka seviyesine sahip kişiler 15 saniyede buluyor.

...

Optik illüzyon testleri eğlence olmalarının yanı sıra, araştırma amacıyla da kullanılıyor. Bilim insanları, insan beyninin işleyişini incelemek için optik illüzyon testlerine başvuruyor. Araştırmalar ise optik illüzyonların gözlem becerilerimizi geliştirmeye yardımcı olabileceğini kanıtlar nitelikte. Peki, aşağıdaki testin cevabını bulabilir misiniz? Kendinize güveniyorsanız buyurun teste.

...

TV kanallarına RTÜK'ten ceza TV kanallarına RTÜK'ten ceza

Yukarıdaki resme bir göz atın. Sosyal medyada viral olan bu optik illüzyon testinde, 15 saniye içinde zig-zag çizgilerin arasındaki hayvanın bulunması isteniyor. 

Eğer bulmakta zorlanıyorsanız gözlerinizi kısarak bakmayı deneyin.

...

Bulamayanlar için gizli zebranın yüzünü yukarıdaki görselde paylaştık.

...

Testi sevdiniz mi? Cevabınız ‘evet’ ise bir sonrakine geçelim… Sizin için görev, dikey çizgilerin olduğu görseldeki hayvanı 11 saniyede fark etmek. 

...

Resmi yukarı aşağı kaydırıp biraz yana yatırırsanız yatay çizgilerin ardındaki kediyi görebileceksiniz. 

...

Bu görsel meydan okumada ise yeşil çapraz çizgilerin arkasında gizlenen bir hayvan bulunuyor. Göreviniz onu 11 saniyede görebilmek.

...

fotoğrafı büyüt

fotoğrafı Paylaş

Gözlerinizi kısarak bakmayı denediğinizde resimde bir kaplumbağa olduğunu fark edeceksiniz.