Bursa'nın Karacabey ilçesinde yüzde 60 engelli olan 22 yaşındaki Erkan Sarı, bir süredir arkadaşını taciz eden ve uygunsuz fotoğraf isteyen Suriyeli bir kişi ile sosyal medya üzerinden tartışmaya girdi. Sarı, Suriyeli kişiyi uyardı, ancak tacizler devam edince Suriyeli ile yüz yüze konuşmak için anlaştı.

Suriyeli kişiyle buluşmak için geldiği yerde Erkan Sarı, ellerinde silah ve sopalar bulunan bir Suriyeli grubun saldırısına uğradı. Aldığı darbeler sonucunda ağır yaralandı.

Olayın görgü tanıklarına göre, Suriyeli grup olay sonrası sosyal medya hesaplarından skandal ifadeler içeren bir video paylaştı ve "Bu ülkede Türklere ve Kürtlere rahat yok" şeklinde ifadeler kullandı.

Bursa'da su kesintisi! Bursa'da su kesintisi!

Erkan Sarı'nın babası Dursun Sarı, oğlunun yaşadıklarından büyük üzüntü duyduğunu ve olayın ardından oğlunun evden çıkamaz hale geldiğini söyledi. Aynı zamanda saldırganların denetimli serbestlikle dolaştıklarını öğrendiklerini ve yetkililere bu kişilere gereken cezaların verilmesi çağrısında bulundu.

Öte yandan  Bursa Valiliği tarafından yapılan açıklamada, " Erkan Sarı'yı darp ettiği tespit edilen yaşı küçük yabancı uyruklu şüpheliler S.A ve İ.E., 06.09.2023 tarihinde yakalanmış, 07.09.2023 günü adli merciler tarafından tutuklanmıştır." denildi.

Bursa Valiliği’nden yapılan açıklama şu şekilde:

“Bazı basın yayın organları ile sosyal medyada yer alan 04.06.2023 günü Karacabey ilçemizde meydana gelen “Kasten Yaralama” olayı ile ilgili olarak aşağıdaki bilgilerin kamuoyu ile paylaşılması gerektiği anlaşılmıştır

Söz konusu olay görüntülerinden hareket edilerek müşteki E.S.’yi darp ettiği tespit edilen yaşı küçük yabancı uyruklu şüpheliler S.A ve İ.E., 06.09.2023 tarihinde yakalanmış, 07.09.2023 günü çıkarıldıkları adli merciler tarafından tutuklanmıştır.