Geçtiğimiz hafta OVP açıklanmasıyla birlikte artan faiz oranları ülke gündemine bomba gibi düştü. Hükümetin yapmış olduğu hatalı ekonomik hamlelerin bedeli halka yüklenmekten hiç geri durulmuyor. Türk lirasının değer kaybı ve alım gücünün buna oranla düşmesi nedeniyle zorluk çeken halka birde faiz artırımıyla daha çok yüklenilmeye başlandı. Bankaların yapmış olduğu faiz artırımı Kur korumalı mevduat hesaplarının sonunu getirmesi beklenirken. Aylık faiz oranları ortalığı karıştırmaya yetti. Bazı bankalarda aylık faiz oranı %40 çıktı. 

Müsiad İnegöl şubesi Karaman'da Müsiad bilsem ve  adliye konakları projelerini ulusam sunumunu gerçekleştirdi Müsiad İnegöl şubesi Karaman'da Müsiad bilsem ve adliye konakları projelerini ulusam sunumunu gerçekleştirdi

Bankaların yapmış olduğu bazı düzenlemelerle birlikte 5 milyon Türk lirasını faize koyduğunda aylık kazanç olarak 160 bin TL elde edebiliyor. Bu haksız kazancın faturası halka kesiliyor. Sosyal Medya da gündeme gelen faiz ücretleri kolay ve haksız kazanca yönelimi artırıyor. Banka faiz oranlarında yaşanan artış ile akıllara tekrardan  Necmettin Erbakan hocanın konuşması geldi.