Gazze’ye yapılan insani yardım çalışmalarını desteklemek ve yerinde incelemek amacıyla Mısır’a giden Saadet Partisi ve Gelecek Partisi Milletvekilleri bugün saat 00:30’da Türkiye’ye döndüler.

Saadet Partisi Ankara Milletvekili Mesut Doğan, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, yaptıkları ziyaret ve incelemelerle ilgili olarak Çarşamba günü TBMM’de kapsamlı bir rapor sunacaklarını belirtti.

Doğan, şunları kaydetti: “İstanbul Milletvekilimiz Mustafa Kaya, Hatay Milletvekilimiz Necmettin Çalışkan ve Denizli Milletvekilimiz Sema Silkin Ün ile birlikte; 3 Kasım Cuma günü, Filistin - Gazze’de yaşanan soykırıma varan saldırılara ilişkin incelemelerde bulunmak üzere Mısır’a gittik.

MHP'de istifası istenen Saffet Sancaklı partisinden istifa etti MHP'de istifası istenen Saffet Sancaklı partisinden istifa etti

Amacımız; Mısır üzerinden Gazze Refah kapısına giderek gerçekleşen insani yardım faaliyetlerini incelemek, Filistin’e olan yardımı kolaylaştıracak desteği artıracak adımlar atmak ve gerekli diğer konularda dünya kamuoyuna kaynağından gelişmeleri bir raporla aktarmaktı.

Mısır’a ayak bastığımız andan itibaren başta Büyükelçimiz ve Mısır Dışişleri Bakanlık yetkilileri olmak üzere birçok diplomatik çevrelerle, yardım kuruluşlarıyla ve Mısır’da yaşayan Gazze’lilerle temaslarda bulunduk. Gazze’nin içinde bulunduğu şartların, sorunun çözümüne katkı sunacak şekilde başta ülkemiz sonra da bütün dünyaya hangi boyutlarıyla aktarılması gerektiği yönünde bilgi sahibi olduk.

Yaptığımız ziyaretleri ve attığımız adımları raporumuzda bütün detaylarıyla Çarşamba günü, TBMM’de, Saadet - Gelecek TBMM grubumuzun haftalık toplantısında kamuoyuyla paylaşacağız”