Geçtiğimiz 2 Kasım’da İYİ Parti’den istifa eden Eskişehir Milletvekili Nebi Hatipoğlu hakkında bir kulis bilgisi paylaşıldı. 

Bu akşam TV100’de ekrana gelen Gürkan Hacır ile Taksim Meydanı programında gazeteci Deniz Gürel’den Nebi Hatipoğlu’yla ilgili çarpıcı bir iddia geldi. 

Gazeteci Deniz Gürel, İYİ Parti’den istifa eden Eskişehir Milletvekili Nebi Hatipoğlu'nun AK Parti MKYK'sine geçeceğini ileri sürdü. Hatipoğlu’nun yarın Cumhurbaşkanı Erdoğan ile de bir görüşme yapacağını söyledi. 

Nebi Hatipoğlu, partisinin AK Parti ile ittifakı savunuyordu. 

Eski İYİ Parti Milletvekili Hatipoğlu, 2 Kasım'da partisinden istifa etmişti.

NEBİ HATİPOĞLU, AK PARTİ’YE GEÇİYOR

İYİ Parti'den Ümit Dikbayır kararı ihraç edildi İYİ Parti'den Ümit Dikbayır kararı ihraç edildi

tv100 Ankara Temsilcisi Deniz Gürel, şunları söyledi:

“Yarın, geçtiğimiz hafta İYİ Parti’den istifa eden Nebi Hatipoğlu AK Parti MKYK’sında AK Parti’ye geçiyor. Sabah saatlerinde de sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşmesi bekleniyor. Genel olarak yerel idare noktasında bir iddia ortaya koymuştu.

ADAY OLABİLECEĞİNİ İFADE ETMİŞTİ

Kendisinin büyükşehir belediye başkan adayı olabileceğini ifade etmişti İYİ Parti'deyken. Ters düşüldü o noktada. Burada da onu nasıl bir siyasi gelecek bekliyor onu da muhtemelen bu ay içerisinde göreceğiz.”

HATİPOĞLU, AK PARTİ'YE KATILACAĞINI DOĞRULADI

Öte yandan gazeteci İsmail Saymaz da Nebi Hatipoğlu'nu aradığını ve yarın AK Parti'ye katılacağını doğruladığını söyledi.

NEBİ HATİPOĞLU’NUN ‘TABİ Kİ GEÇMEM’ SÖZLERİ GÜNDEM OLDU

Öte yandan Nebi Hatipoğlu'nun mayıs seçimleri öncesi Eskişehir'de yerel gazetecilerle katıldığı bir televizyon programında gazetecilerin “Yine iktidar olursa AK Parti’ye geçer misiniz?” sorusuna, “Tabi ki geçmem. Ne işim var. İki tip siyasetçi var: İş olarak, hizmet olarak yapanlar. Biz siyaseti hizmet olarak yapacağız.” cevabını vermişti.