Katil israil Gazze'deki bir hastayi vurmasıyla binlerce kişi şehit oldu. 7 Ekim'den bu yana Gazze'yi ağır silahlarla vurmaya devam ederken islam ülkelerinde vatandaşlar sokağa döküldü, yöneticiler ise kınamakla yetindi. Köklü değişim tarafından Cuma Namaz'ın ardından inegöl OSB caminde Ordular Aksa'ya adı altında bir program düzenledi. Toplanan kalabalık sık sık tekbir getirerek Ordular Aksa'ya sloganları attılar. Burada bir basın açıklaması yapan Köklü Değişim İnegöl Temsilcisi Tayfun Üstünkaya şunları söyledi.  Ey Kalbi Filistin ile birlikte atan Kerim Müslümanlar, Ey Allah'tan başka Rab, Rasulü’nden başka önder ve İslam'dan başka bir şeriat kabul etmeyen çok kıymetli Müslümanlar, Vallahi bugün size saatlerce konuşabiliriz, Size saatlerce Yahudi varlığının katliamlarından bahsedebiliriz, Saatlerce “nerede bu insanlık”, “nerede insan haklarından bahsedenler” diye nutuk atabiliriz, Ama bunların hiçbirisini yapmayacağız.

Çünkü artık söz bitti. Kelimeler tükendi. Söylenmesi gerekenlerin hepsi söylendi. Artık maskeler düştü ve hakikat gün gibi ortaya çıktı. 75 yıldır kınama mesajları ile Birleşmiş Milletleri göreve çağırmak ile İslâm işbirliği teşkilatı toplantıları ile sadece ve sadece işgalin meşrulaştığı ve Yahudi varlığının güç ve cesaret kazandığı görüldü. Artık Yahudi Varlığına karşı tek çözüm orduların hareket etmesidir. Dünyanın dört bir tarafında ve Türkiye'nin tüm şehirlerinde Ordular Aksa'ya, Mehmetçik Kudüs’e feryatları yankılandı. Zillet içindeki yöneticilerin bu cesareti gösteremediği görüldüğü için hilâfet nidaları gök kubbeyi inletti. Evet artık cılız kınama mesajlarını kimse ciddiye almıyor. Bu açıklamalar yüreğimizdeki ateşi soğutmuyor. Görüyorsunuz… Hristiyan dünyasından bile bu katliamları kınayanlar oldu…

Bir yaratıcıya inanmayan sosyalistler bile kınadı. Hatta bir kısım Yahudiler bile kınadı. Şimdi sizde bunlarla birlikte kınayacak mısınız? Ey güç ve otorite sahibi yöneticiler! Sizler de zayıf ve çaresizler ile birlikte kınayacak mısınız? Kınama, zayıf ve çaresizlerin yapacağı bir iştir. Mazlum Filistin halkı kınar! Çünkü onların buna karşı koyacak güçleri ve orduları yok. Günlerdir meydanları dolduran ve ellerinden hiçbir şey gelmeyen çaresiz Müslümanlar kınar. Çünkü onların ellerinden gelen bir şey yok.

Saadet Partisin'den bakan kocaya cevap Saadet Partisin'den bakan kocaya cevap

Ama ordulara sahip olanlar kınamaz, kınayamaz… Tanklara, uçaklara, İHA’lara, SİHA’lara yüzbinlerce askere sahip olanlar kınamaz, kınayamaz… Güç sahibi olanlar had bildirir, gereğini yapar ve kardeşlerimizi zulmedenlerin kanlı ellerinden kurtarır. Müslümanlardan oluşan orduları saf saf yürütürler. Güçleriyle zalimlerin yüreklerine korku salarlar. Rabblerinin şu ayeti kerimede emrettiği farzı yerine getiriler: “Ey iman edenler! Size ne oldu ki: ‘Allah yolunda seferber olup topluca cihada çıkınız’ dendiği zaman ürkeklik ve gevşeklikle yere çakılıp kalıyorsunuz.” İşte işgalci Yahudi varlığına karşı yapılması gereken şey budur. Zira onlar sadece bundan anlarlar.

Aziz Müslümanlar! Tek hakikat ordulara karşı ordularla karşılık vermektir. İslam ümmeti adına Mescidi Aksa’nın koruyuculuğunu yapanların imdadına koşmaktır. Artık Müslümanların tek talebi budur. Tüm dünyada meydanlardan yükselen çağrı budur. Tüm Müslümanlar hep bir ağızdan şu nida ile feryat etmektedir. “

Basın açıklamasının ardından topluca dua edilmesiyle program sona erdi. Öte yandan İnegöl Emniyet Müdürlüğü ekipleri olası bir olaya karşı cami ve çevresinde geniş güvenlik önlemleri aldı. Program olaysız bir şekilde son buldu.