İktidarı öven Murat Kurum'a dönerciden ibretlik cevap! "Bayramda memlekete gitmeyi hayal edemiyorum" İktidarı öven Murat Kurum'a dönerciden ibretlik cevap! "Bayramda memlekete gitmeyi hayal edemiyorum"

İYİ Parti, Meral Akşener'in başkanlığında yapılan Genel İdare Kurulu (GİK) toplantısında 31 Mart yerel seçimlerine yönelik aday belirleme ve strateji hazırlıklarını ele aldı.

Söz konusu toplantı sonrasında dile getirilen iddialara göre, Akşener'in "Eğer 14 Mayıs’taki oyumuzu koruyamazsak, o oy oranımızın altına düşersek ben yokum. Ben giderim" şeklinde bir ifade kullandığı öne sürüldü.

İYİ PARTİ'DEN AÇIKLAMA GELDİ

İYİ Parti'den yapılan açıklamada ise Akşener'e atfedilen bu ifadelerin gerçeği yansıtmadığı belirtildi. Parti tarafından yapılan açıklamada 8 Ocak tarihli GİK toplantısında Akşener'in böyle bir ifade kullanmadığını ve daha önceki açıklamalarında seçimdeki sorumluluğunun kendisine ait olduğunu vurgulandı.

Söz konusu açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Bazı haber sitelerinde 8 Ocak tarihli Genel İdare Kurulu (GİK) toplantımızda, Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener’in, “Eğer 14 Mayıs’taki oyumuzun altında kalırsak ben yokum, giderim” şeklinde bir ifade kullandığı iddiası yer almaktadır. Bu iddia, gerçek dışı olup Genel Başkanımızın böyle bir ifadesi kesinlikle olmamıştır. Bununla birlikte daha önce farklı il ziyaretlerinde kamuoyuna açıkça ifade ettiği üzere seçimdeki sorumluluğunun kendisine ait olduğu yönündeki ilkesel tutumu dışında ortaya konulan bu iddialar partimize yönelik yeni bir manipülasyon aracı olarak kullanılmaktadır. Kamuoyunu doğru yönlendirebilmek adına gerçek dışı bu iddialara karşı hassas olunması gerektiğini hatırlatmak isteriz."
Saygılarımızla.
Medya İlişkileri Başkanlığı