Enflasyon artışı, hayat pahalılığı derken vatandaş da kendisini bütçe düşünmekten alıkoyamıyor. Tapu sahibi olmak isteyen vatandaşlar fiyatları duyduğunda hayal kırıklığı yaşıyor. Milli Emlak uygun fiyatlı arsa satışları ile birçok kişinin yüzünü güldürdü. Geleceğini düşünen birçok kişi düşük fiyatları satılan arsaları araştırmaya devam ediyor.

MİLLİ EMLAK'TAN 12.000 TL'LİK ARSA

Karar'ın haberine göre; Milli Emlak Bingöl'de satışa çıkarılan arsa için 12.589 TL'lik fiyat etiketi belirledi. Vatandaşın bütçesine katkı sağlayacak arsa satışı ile birlikte 12.000 TL'ye tapu sahibi olabileceksiniz.

Bakanlık duyurdu Ödemeler hesaplara yatırılıyor Bakanlık duyurdu Ödemeler hesaplara yatırılıyor

30 Ocak 2024 tarihinde satışı yapılacak Arsa için saat 16.00'da Bingöl'de ihale gerçekleştirilecek. Açık artırmada en fazla tutarı veren kişi ise arsanın sahibi olacak. Milli Emlak tarafından gerçekleştirilecek ihale ile arsa sahibi olmak isteyen vatandaşların sahip oldukları yeni taşınmaz için 5 yıl boyunca emlak vergisinden ve KDV'den muaf tutulacağı belirtildi.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Milli Emlak Genel Müdürlüğü'nün internet sitesi veya milliemlak.gov.tr resmi adres üzerinden detayları öğrenebilirsiniz.