Kütahya Valisi Musa Işın, toplumsal ahlaka zarar veren, kente faaliyette olan 10 pavyonun belirsiz süreyle kapatılması kararına imza attı.

Vali Işın, ahlaksızlığın her türlü çeşidinin yapıldığı pavyonlar için "Ben yetkimi kullanarak kapattım. Devlet eliyle açılan bu bataklık kurutulmalıydı" şeklindeki takdir toplayan notu düştü.

Vali Işın, pavyonların süresiz kapatılmasıyla ilgili, "Allah bin defa razı olsun sizden, bugüne kadar nerede idiniz diyeceksiniz. Size verdiklerimiz, yazdıklarımız resmi rakamlar. Ama bir de kayıtlara geçmeyen, paylaşamayacağımız şeyler var" diye ifadelerini kullandı.

"Suçun her türlüsü, rezalet, kepazelik var"

Pavyonların toplumun ahlakına büyük bir tehdit olarak faaliyetler sürdürdüğünü dile getiren Vali Işın, "Orası tam bir bataklık. Adam öldürme var, gasp var, uyuşturucu var, kadın ticareti var. Suçun her türlüsü, rezalet, kepazelik var. Silah kaçakçılığı var, silah sıkma var. Orası tam bir bataklık" dedi

Resmi Gazete'de yayımlandı Kritik kurumlarda atamalar yapıldı Resmi Gazete'de yayımlandı Kritik kurumlarda atamalar yapıldı

Vali Işın, sözlerine şöyle devam etti:

"Şimdi böyle bir bataklık orada dururken biz kendi kendimizi kandırıyoruz, diyoruz ki uyuşturucu ile mücadele edeceğiz. Arkadaşlar, bataklık açılmış burada. İşin esas merkezine neden inmiyoruz? Önce burayı kapat, ondan sonra uyuşturucu ile mücadele et. Ben burada valilik yaptığım süre içerisinde onlarla mücadelemi sürdüreceğim. Çünkü burası sizin için, Kütahya için, hepimiz için utanç vesikasıdır."

"Ben yetkimi kullanarak kapattım. Devlet eliyle açılan bu bataklık kurutulmalıydı" diyen Vali Işın,  rehabilitasyon konusunda ise zorluklar yaşanabileceğini ancak topluma kazandırma çabalarının süreceğini söyledi.