EYT düzenlemesi ardından gözler kademeli emeklilik çalışmasında! Sigortalılık türü ve başlangıç tarihine göre şartları değişen kademeli emeklilik düzenlemesi çıkacak mı, son durum nedir? İşte, 2024 kademeli emeklilikte son durum...

1 milyon 32 bin genç 31 Mart yerel seçimlerinde ilk defa oy kullanacak 1 milyon 32 bin genç 31 Mart yerel seçimlerinde ilk defa oy kullanacak

KADEMELİ EMEKLİLİK NEDİR?

Kademeli emeklilik, sigortalı çalışanların belirli bir yaşa ve prim gün sayısına ulaştıklarında kısmi olarak emekli olmalarını sağlayan sistemdir. Kademeli emeklilik şartları, sigortalılık türüne ve başlangıç tarihine göre değişiyor.

KADEMELİ EMEKLİLİK GELECEK Mİ, SON DURUM NEDİR?

Kısmi emeklilik olarak da bilinen kademeli emeklilik için bekleyiş sürüyor. Düzenleme için Torba Yasa maddeleri araştırılıyor. Ancak kademeli emekliliğin Torba Yasa'da yer aldığına dair henüz bir detay bulunmuyor.

Öte yandan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz konuya dair, ''Sosyal güvenlikle ilgili şu anda bir çalışmamız yok” dedi ve ''Bu gelecekte olmayacak anlamına gelmiyor.'' cümlesini de ekledi.