İnegöl'de Randevu bulamayan ve doktor sıkıntısı çekenler acil servise akın ediyor.. Özellikle son günlerde artan grip vakaları nedeniyle yoğunlu katlanarak devam ediyor. Acil seviste 3 bölüm bulunuyor. Kırmızı, Sarı ve Yeşil alan. Kırmızı alan acil vakalara müdahale ederken Sarı alan ise orta Yeşil alan ise Normal vakalara müdahale ediyor.

DOKTORLAR DÖNÜŞÜMLÜ ÇALIŞIYOR

İnegöl Mobilyacılar odası’ndan lokma ikramı İnegöl Mobilyacılar odası’ndan lokma ikramı

Kırmızı alanda vaka sayısı fazla olmazken yükü Sarı ve Yeşil alan çekiyor. Buradaki doktolar gelen hastalara müdahale etmeye çalışıyor. Acile gelen hasta bu alanlarda muayene olmak için saatlerce beklemek zorunda. Bazende sedyeler dolu olması nedeniyle sedyelerin boşalması bekleniyor. En büyük sıkıntı ise Yeşil alanda. Buradaki hasta sayısı daha çok kuyruk uzadıkça uzuyor. Durumu böyle olunca tansiyonda yükseliyor. Vatandaş yeterince ilgi gösterilmediğinden şikayetçi Doktor ise aşırı yoğunluktan.

GÜNLERCE ÖNCE GÜNDEME GETİRDİK AMA SORUN AYI

Günler önce gündeme getirdiğimiz haberin ardından Hastane yetkilileri yoğunluğu azaltmak için 2. bir yeşil alan açarak doktor sayısı yükselteceğini ifade etmişti. Ancak günler geçmesine rağmen halen sorunun çözüme kavuşamadığı görüldü. Hastane yetkililerin durumu Bursa İl Sağlık Müdürülüğüne ilettiği ve oradan cevap gelmesini beklediği illeri sürüldü. 

NORMAL GİREN HASTA ÇIKIYOR

Acile normal giren bir hasta bile artık saatlerce beklemesindne dolayı hasta oluyor. Özellikle çocuklar bunlardan etkilenlerin başından geliyor. Aynı şekilde yaşlılarda. Vatandaşlar yetkililere ateş püskürerek konuya el atılmasını istiyorlar.

PARASI OLAN ÖZELE OLMAYAN EVİNE

Durum böyle olunca parası olan Özel Hastanelere olmayanlar ise mecburen evlerine gitmek zorunda kalıyor. Bir çok kişi evde hastalığı atlatmaya çalışırken randevu almak için beklemekten başka çaresi kalmıyor. inegöllüler iktidar partisinin bu durumları görüp görmediğini sorgulamaya başladı.