İşgalci İsrail’in Gazze’ye düzenlediği saldırılar nedeniyle insani kriz giderek derinleşiyor. İHH İnsani Yardım Vakfı olarak 2007 yılından bu yana Gazze’de bombalar altında yaşam mücadelesi veren Filistinlilere yönelik insani yardım çalışmalarına devam ediyor.

Yardım çalışmalarımızdan 30 bin 794 Gazzeli istifade etti

Son saldırıların başladığı 7 Ekim tarihinden bu yana Gazze’de İHH İnsani Yardım Vakfımız tarafından; 2 bin 682 adet gıda kolisi, 834 adet battaniye, 11 bin 840 kişilik sıcak yemek, 500 çocuğa kıyafet, saldırılarda yaralananlara 342 adet hijyen kiti ve 120 paket hasta bezi dağıtıldı. Yaptığımız yardım çalışmalarından Gazze’deki 30 bin 794 kişi istifade etti.

6.jpg

Ayrıca hastanelere ilaç, tıbbi ekipman ve ambulanslarına mazot desteğinde bulunduk.

Bin 200 kişilik sıcak yemek

Vakfımızın Gazze’deki Mavi Marmara Şehitleri Aşevi, işgalci İsrail’in saldırıları nedeniyle tamamen kullanılamaz hale geldiği için hastane ve okul gibi alternatif noktalarda kurulan istasyonlarla günlük bin 200 kişilik sıcak yemek üretimimiz de devam ediyor.

10.jpg

Vakfımız, Gazze’deki sivillere desteğini sürdürecek.

Gazze’deki sivil yerleşimlere İsrail saldırıları devam ediyor

Apartheid rejimi işgalci İsrail, 2007 yılından bu yana abluka altında tuttuğu Gazze’ye; 2008, 2014 ve 2021 yılında yoğun saldırılar yapmış, çok sayıda sivil hayatını kaybetmişti. 7 Ekim 2023 tarihinden bu yana İsrail’in Gazze şeridine düzenlediği saldırılarda hayatını kaybeden Filistinlilerin sayısı ise 5 bini geçti. Yaralananların sayısı 15 bini buldu.

BM verilerine göre ise İşgalci İsrail’in son saldırıları nedeniyle yerinden edilen Filistinlilerin sayısı 1 milyonu aştı.

İsrail’in uyguladığı ablukayı daha da ağırlaştırması nedeniyle Gazze’de tüm dünyanın gözleri önünde büyük bir insani felaket yaşanıyor.

Destek olmak için

100 yaşında ölen Henry Kissinger, 5 milyondan fazla kişinin ölümünden sorumluydu 100 yaşında ölen Henry Kissinger, 5 milyondan fazla kişinin ölümünden sorumluydu

Gazze halkına destek olmak isteyen hayırseverler, tüm operatörlerden GAZZE yazıp 3072’ye kısa mesaj göndererek 10 TL destekte bulunabiliyor. Daha fazla bağış yapmak isteyenler ise İHH İnsani Yardım Vakfımızın internet sitesinden online bağış yolu ile ya da vakfımızın banka hesap numaralarına açıklama kısmına GAZZE yazarak istediği tutarda yardım edebiliyor.