Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek emeklilere verilmesi beklenen zamla ilgili gelişmeler hakkında konuşmuştu. NTV canlı yayınında konuşan Bakan Şimşek’ten sonra Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan’dan da emekli maaşına zam tartışmalarıyla ilgili bir takım bilgiler paylaştı.

EMEKLİYE ZAM TARİHİ NETLEŞTİ

Bakan Şimşek tüm emekli maaşlarında Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın talimatıyla iyileştirmeler üzerinde çalışıldığını belirtirken Işıkhan zammın verileceği tarih olarak 1 Ekim’i işaret etti.

Şimşek'in sözlerine benzer şekilde Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kendilerine talimat verdiğini dile getiren Işıkhan en düşük emekli maaşında çok net bir artış yapılacağını vurguladı

Emekli olmak isteyenlerin başı dertte! Kademeli emeklilik sizi 17 yıl geciktirebilir.. Emekli olmak isteyenlerin başı dertte! Kademeli emeklilik sizi 17 yıl geciktirebilir..

TBMM'nin 2023-2024 yasama dönemine 1 Ekim'de başlaması planlanlanırken Işıkhan, Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM), yeni yasama dönemine başlar başlamaz zam konusunu TBMM’ye getireceklerini söyledi.