Araba almak isteyene 0 faizli kredi! Togg'dan kampanya Araba almak isteyene 0 faizli kredi! Togg'dan kampanya

İktidar tarafından en düşük emekli maaşının 10 bin TL’ye çıkarıldığı ifade edilirken, önümüzdeki maaş artışlarında kök maaş üzerinden hesaplama yapılacağı gerçeği göz ardı ediliyor.

Birleşik Emekliler Sendikası Kurucu Genel Başkanı Mahmut Şengül, TV5’te yayınlanan 4.Güç programında emeklilerin uğradığı haksızlığı dile getirirken üzerinde durulmayan bir konuyu da gözler önüne serdi.

Kök maaşı 5.500 TL olan bir emekli vatandaşın yeni kök maaşının yuvarlak olarak yapılan yüzde 50’lik zamla 7 bin 750 TL olduğunu söyleyen Mahmut Şengül, iktidar tarafından 10 bin TL olarak belirtilen en düşük emekli maaşına çıkarabilmek için de hazine yardımı alındığını belirtti.

GERÇEK TEMMUZ AYINDA ORTAYA ÇIKACAK

Önümüzdeki temmuz ayında yapılacak maaş zamlarında yine kök maaşın esas alınacağını ortaya koyan Şengül, “Rakamlar yalan söylemez. Emeklinin aklı ile alay ediyorlar. Yeni kök maaşın 7 bin 750 TL olduğunu farz edelim. Temmuzda da diyelim ki yüzde 40 zam verildi. Bu artışla beraber emekli 3 bin 100 TL zam almış olacak. Yani kök maaşı 7 bin 750 TL olan ama bugün hazine yardımıyla 10 bin TL alan bir kişi 10 bin 850 TL maaş alacak” diye konuştu.