AK Parti’de Bursa teşkilatlarında aday belirleme çalışmaları yoğun şekilde devam sürüyo. Daha önce Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yaptığı açıklama ile Bursa’nın Büyükşehir Belediye başkan adaylığına mevcut başkan Alinur Aktaş gösterilmişti. Şimdi ise tüm gözler ilçe belediye başkan daylarına çevirdili 

İlçe adayları neden bu kadar geç kalındı  

Ak Parti’de Efkan Ala başkanlığındaki aday belirleme komisyonu Bursa ile ilgili çalışmalarında son aşamaya geldi.  AK Parti’de geçen hafta açıklanması beklenen ilçe belediye başkan adaylarının açıklanmaması merak uyandırmıştı. Adayların açıklanmamasının sebebi gelen kulis bilgilerde değişikliğe gidip gidilmemesi konusunda görüş ayrılığı olmasından kaynaklandığı iller sürülüyor. Bursa'da 2 ilçe MHP'si bırakılırken kalan 15 ilçede mevcut adaylarla değil kazanaca adaylarla yola çıkmak için isimler üzerinden durulduğu gelen bilgiler arasında. İlçeler arasından 4 veya 5 ilçenin mevcut Belediye başkan adaylarının değiştirilmesi bekleniyor. Bunlarda yoğun nüfuslara sahip olan merkez ilçeler olduğu gelen kulis bilgileri arasında. 

Bursa'da deprem! Merkez üssü Gemlik Bursa'da deprem! Merkez üssü Gemlik

Bu hafta bekleniyor

AK Parti’de Belediye Başkan adaylarının ise bu hafta içinde  netleştirilerek kamuoyuna açıklanması bekleniyor.  Adayların belirlenmesinin ardından ak parti tarafından bir tanıtım toplantısı düzenlenmesi bekleniyor. Tanıtım toplantısına Cumhurbaşkanı ve Ak Parti gelen başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ında katılması bekleniyor.