Kırşehir'de İl Müftü Yardımcılığı görevini yürüten Adnan Zeki Bıyık'ın namaz öncesi cemaate verdiği sohbet sosyal medyada gündem oldu.

Ramazan pidesi ne kadar olacak? ilk rakam geldi Ramazan pidesi ne kadar olacak? ilk rakam geldi

"BİR ADAM KUL HAKKI YİYORSA KABE'DE YATSA NE YAZAR"

Bıyık'ın "Bir adam kul hakkı yiyorsa, devletin malını yiyorsa Kabe’de yatsa ne yazar?" ifadelerini kullandığı konuşması kısa sürede bir çok kullanıcı tarafından beğenildi ve paylaşıldı.

Bıyık verdiği vaazda şu ifadeleri kullandı:

  •  Müslümanlığın dayandığı temel doğruluktur, adalettir. Bir adam adil değilse, dürüst ve doğru bir insan değilse, onun secdesi Allah’a ulaşmaz.

  •  Bir adam kul hakkı yiyorsa, devletin malını yiyorsa, fütursuzca yetimin hakkına el uzatıyorsa alnı secdeden kalkmasa da Allah’ın katına ulaşmaz. Kabe’de yatsa ne yazar? Peygamberimiz bu tip insanların namazını kılmamıştır arkadaşlar.

  •  Müslümanlık doğruluk dinidir. Doğru değilsek bizim Müslümanlıkla ilgimiz yok. Az önce söyledim. Adamın sattığı ürün ıslak, terazide ağır gelsin diye. Ne diyor peygamberimiz, ‘Bizi aldatan bizden değildir.’ Bizden değil ne demek gavur ya işte gavur. Dinin gidiyor demek bu kadar büyük bir tehdittir bu. Düzgün ol. Doğru ol. İbadetinin eksiğini gediğini Allah bağışlar.