Türkiye'de ekononi kriz devam ederken her gün zam üstüne zam geliyor. Artık etiketler gün içerisinde değişim gösteriyor. En ihiyaç gıda maddesi olan ekmeğe birke daha zam geliyor. Daha önce üst üste yapılan zamlar sonrası İnegöl'de 201 gram ekmek 7,5 TL'den satışa sunuluyor. Şimdi ise fırıncılar artan maliyetlerini öne sürerek birkez daha zam talebinde bulundu. Fırıncılar ekmeğin fiyatının 10 TL olması istiyorlar. Bu talep İnegöl Ticaret Sanayi Odasına sunuldu. Meclis görüşmesinin ardından zam talebinin yüzde 90 olumlu bulunacağı yönde.

SİMİT POĞÇA A'DAN Z'YE HERŞEYE ZAM GELDİ

İnegöl'de Simit başta olmak üzere bir çok ürüne zam geçtiğimiz günlerde geldi. Bu zamların ardından Ekmeğede zam gelmesi yakın. Ekmeğin aynı gramda satılması bekleniyor. Öte yandan ekmeğe zam geleceğinden dolayı bazı fırıncılar kart ekmek satışlarını yapmadığı öğrenildi. Gelen müşterilere ya istedikleri kartları vermiyor yada ellerinden olmadığı iller sürerek satış yapmadığı ortaya çıktı.

İnegöl Kaymakamı girişimleriyle Özdilek İnegöl'e okul yapacak İnegöl Kaymakamı girişimleriyle Özdilek İnegöl'e okul yapacak

EKMEK FIRIN KAPATILDI REKABET KALKTI

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı ve 13,5 İnegöl'de Belediye Başkanlığı görevini yürüten Alinur Aktaş tarafından İnegöl'e kazandırılan İnegöl Ekmek Fırını İnegöl'de göreve gelen İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban tarafından kapatıldı. Fırın işletmesi tarafından zarar ettiği gerekçesiyle  üretim durdurulmuştu. İnegöl Belediyeside yeri başkanı firmaya ihale etmek yerine satış yoluna gitmişti. Alınan karar sonrası yer satıldı ancak İnegöl Belediyesi tarafından ihale iptal edildi. Tekrar yerin ihale edileceği açıklandı. Ancak ihale olup olmadığı ise henüz belli değil. İddiaya göre yerin İnegöl Belediye Binasının yapan müeaahitte ödemesi karşılığından verildiği öne sürüldü. Bu konuda Belediye tarafından her hangi bir açıklama yapılmadı.. 

BURSA'DA EKMEK 10 TL OLDU

Bursa'da ise geçtiğimiz günlerde yapılan zamla birlikte 250 gram ekmek 10 TL'den satılmaya başladı. Bir çok ilçede fiyatlar değişmeye başladı.