Kur’an kursu sahnelerinin birinde kadın hoca rolünde olan oyuncunun küçük yaştaki öğrencilerinden birine şiddet uyguladığı, sınıftaki diğer öğrencilere ise yüksek sesle azarladığı gösterildi. Kur’an-ı Kerim okunması bir ceza gibi gösterilen dizide Kur’an kursları da şiddet ve baskı yuvaları gibi lanse ediliyor.

Fox TV’nin yeni yapımı olan Kızıl Goncalar dizisi, senaryosunda İslam’ı yanlış tanıtmaya yönelik sahnelerle dolu. 18.12.2023 tarihinde ilk bölümü yayına giren dizide yer alan Kur’an kursu sahnelerinin birinde kadın hoca rolünde olan oyuncunun küçük yaştaki öğrencilerinden birine şiddet uyguladığı, sınıftaki diğer öğrencilere ise yüksek sesle azarladığı gösterildi. Gösterilen sahnenin devamında hoca rolündeki kadının öğrencilerine dönerek kurduğu cümle “hepiniz kardeşinizin affı
için yüzer ‘amenerrasulü’ okuyorsunuz” şeklinde oldu. İslam dinine
ve Kur’an kurslarına yanlış ve kasıtlı algılarla dil uzatılan diziye
sosyal medyada tepkiler çığ gibi büyüyor.

KUR’AN-I KERİM OKUMAYI BİR CEZAYMIŞ GİBİ GÖSTERİYORLAR

Yapımcılığını, İslam dinine mensup insanları bağnaz gibi gösteren ‘Kızılcık Şerbeti’ dizisinin de yapımcısı olan Faruk Turgut’un üstlendiği Kızıl Goncalar dizisinde İslam dinini yanlış tanıtmaya ve dil uzatmaya yönelik birçok sahne bulunuyor. Kur’an-ı Kerim okunması bir ceza gibi gösterilen Turgut’un yeni yapımı Kızıl Goncalar dizisinde kuran kursları da şiddet ve baskı yuvaları gibi gösteriliyor.

SOSYAL MEDYA PLATFORMLARINDA TEPKİLER ÇIĞ GİBİ BÜYÜDÜ

Sosyal medya platformlarında tepkilerin çığ gibi büyüdüğü bu
diziler ile ilgili sadece tepki vermenin bir anlamı olmayacağını söyleyen vatandaşlar, RTÜK şikâyet linki olan https://rtuk.gov.tr/sikayet--begenileriniz/3961 linkinden ve RTÜK şikâyet talep hattı numarası  178’i arayarak şikâyet ettiklerini belirttiler. Birçok vatandaşımız, İslam dinine dil uzatmak cüretini gösteren bu yapımlara gerekli yaptırımları uygulanmasını yetkililerden talep ediyor.

Şubat ayında inegöl AVM yine dopdolu Şubat ayında inegöl AVM yine dopdolu

Kaynak: milligazete.com.tr