Karamollaoğlu, geçtiğimiz hafta TBMM’de yaptığı konuşma sırasında fenalaşan, ardından ise Hakk’ın rahmetine kavuşan Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Kocaeli Milletvekili Hasan Bitmez’in verdiği mesajın tüm dünyaya ulaştığını belirterek, “Meclis’te son yaptığı konuşmada bugün hepimizin çok önem verdiği, Gazze’de İsrail tarafından gerçekleştirilen katliam üzerine hakikaten herkesin takdir ile karşıladığı bir konuşma oldu. Bütün dünyada gündem oldu. Tabi orada verilen mesaj çok önemliydi” dedi.

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, TV5’te katıldığı ‘Gündem Türkiye’ programında Mustafa Yılmaz’ın sorularını yanıtladı. Karamollaoğlu, program kapsamında gündeme ilişkin de açıklamalarda bulundu. Karamollaoğlu, Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Kocaeli Milletvekili Hasan Bitmez’in vefatının ardından yaptığı son konuşmanın önemine değinirken, iktidarın ekonomide izlediği yol haritasına yönelik eleştirilerde bulundu. TBMM Genel Kurulunda yaptığı konuşmasının ardından fenalaşarak hastaneye kaldırılan, ardından da vefat eden Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Kocaeli Milletvekili Hasan Bitmez’in son konuşmasına değinen Karamollaoğlu, konuşmanın tüm dünyada gündeme geldiğini belirterek, “Meclis’te son yaptığı konuşmada bugün hepimizin çok önem verdiği, Gazze’de İsrail tarafından gerçekleştirilen katliam üzerine hakikaten herkesin takdir ile karşıladığı bir konuşma oldu. O ayrıldıktan sonra bize katılan Ali Fazıl Kasap bey kardeşimiz de Meclis kürsüsüne çıkınca onun konuşmasını baştan sona kadar bir kez daha okudu. Hakikaten manidar. Bütün dünyada gündem oldu. Tabi orada verilen mesaj çok önemliydi” dedi.

“ASGARİ ÜCRETTE SINIR, YOKSULLUK SINIRI OLMALI”

Asgari ücrette yapılacak artışların gündemde olduğuna dikkat çeken Karamollaoğlu, asgari ücrette hedefin yoksulluk sınırı olması gerektiğinin altını çizerek, “Açlık sınırını gözeterek, asgari ücreti artırırsanız, hele de bunu TÜİK rakamlarına göre yapmaya kalkarsanız zulmedersiniz. Muazzam zam denilen bile yüzde 50 ise Allah garibanın yardımcısı olsun. Hakikaten insanların karınları doymaz, çocuklarını okula yine aç göndermek mecburiyetinde kalır. Böyle bir mantıkla Türkiye yönetilmez, mümkün değil, başaramazlar” diye konuştu.

“İSRAİL ULUSLARARASI HUKUKA VE İNSAN HAKLARINA SAYGI GÖSTERMİYOR”

Türkiye’nin İsrail ile münasebetlerinin devam etmesini eleştiren Karamollaoğlu, münasebetlerin devam etmesinin kabul edilebilir olmadığını belirterek, “Ben şimdi şunu gördüm, dünyada görüyor şimdi. Bir numaralı mesele İsrail hiçbir uluslararası anlaşmaya sadakat göstermiyor. İki konuda da bu çok önemli birisi insan hakları öbürü geri kalmış ülkelerin, Gazze gibi ülkelerin mağdurlarının haklarını koruyabilmek. İsrail şuanda katliam yapıyor. Uluslararası hukuka saygı göstermiyor, insan haklarına ise hiç saygı göstermiyor. Batı ülkeleri de buna uyuyor. Bu ne manaya geliyor, emin olun bunlar ortaçağda ki insan haklarından geriye düştüler. Çocuklar, bebekler, kadınlar, hastalar katlediliyor. Okullar, hastaneler bombalanıyor. Bu dünyanın gözü önünde cereyan eden alçaklıktır bu” ifadelerini kullandı.

Afyonkarahisar sallandı Afyonkarahisar sallandı

“TÜRKİYE’NİN HER TARAFINDA ADAY ÇIKARACAĞIZ”

Yaklaşan yerel seçimlere yönelik açıklamalarda bulunan Karamollaoğlu, Türkiye’nin her tarafında aday çıkaracaklarını belirterek, “Bu ay başına kadar büyük çoğunlukla hazırlıklarımız tamamlanır diye ümit ediyorum. Esas Ocak ayı itibarıyla diğer eksiklikler tamamlanacak. 81 il 963 ilçe 360 küsur belde var. Seçime girmediğimiz yer olmayacak. Eğer bir yerde ittifak yapmışsak, onların dışında kalmak üzere söylüyorum. Bazı yerlerde il başkanlarımız veya orada belirlenen isimler görev alabileceklerini söyledi. Ama arkadaşlarımız çalışıyorlar. Bazı yerlerde isimler var. Mahalli idareler seçimleri, genel seçimler gibi değil, belediye seçimlerinde şahısların ağırlıkları önemli olabiliyor. Ama 81 ilde inşallah adaylarımız belli olacak” diye konuştu. İşgalci İsrail ordusuna 'domates sattığı' iddia edilen Saadet Partisi Mersin Erdemli İlçe Başkanı Nurbaki Şahin’in görevden alınmasına ilişkin olarak açıklamalarda bulunan Karamollaoğlu, partiden de bir açıklama yapıldığını hatırlatarak, “Beklemediğimiz bir konuydu. Anlaşılan domates ihracat ediyormuş ve İsrail’e de gönderiyormuş, prensiplerimizle bağdaşmadığı için arkadaşımız görevden el çektirildi, o kadar. Bu iyi niyetle bağdaşmaz” dedi.