Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Siyonist İsrail'in abluka altındaki Gazze'ye saldırıları sonrasında İsrail İstanbul Konsolosluğu önünde protesto gösterisi düzenliyor.

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) mensuplarının yoğun katılımıyla gerçekleşen protesto gösterisinde Siyonist İsrail rejimi telin edilirken Türkiye ve İslam aleminin yöneticilerine de önemli çağrılar yapıldı. 

Ayrıca Anadolu Gençlik Derneği Genel Başkanı Salih Turhan, Türkiye genelinden bütün vatandaşları ve mensuplarını meydanlara davet etti.

AGD Genel Başkanı Salih Turhan'ın çağrısı şu şekilde:

"MEYDANLARA İNİYORUZ! Gazze bombardıman altında, İNSANLIK ÖLÜYOR! Gazze'deki kardeşlerimiz bu gece havadan, karadan ve denizden görülmemiş bir siyonist saldırısı altındalar. Siyonist israil, sabaha kadar binlerce kardeşimizi Dünya'nın gözü önünde şehit edecek. Zulme dur demek için meydanlara iniyoruz. Bütün insanımızı bu gece şehir meydanlarına bekliyoruz."

Ayrıca Anadolu Derneği'nin Ankara'daki mensupları ise TBMM'nin Çankaya Kapısı önünde Siyonist İsrail aleyhinde pankartlar açtı ve basın açıklaması yaptı.

AGD Genel Sekreteri Ahmet Şanver, yaptığı açıklamada, Filistin'in özgürlüğü meselesinde alanlardan hiçbir zaman ayrılmadıklarını belirtti.

Siyonist İsrail'in bu akşam başlattığı saldırılarla Gazze'ye yönelik bombalamalarını artırdığına değinen Şanver, şunları kaydetti:

"Burada bulunduğumuz şu saatlerde Gazze'deki kardeşlerimiz elektrikleri, suları, internetleri kesik halde saldırı altındalar. Filistinli kardeşlerimizden edinilen son bilgiye göre bombardıman hiç durmuyor. Uçaklarla ve gemilerle Gazze bombalanıyor. Dünyanın gözü önünde soykırım yaşanıyor. Dünya şimdi müdahale etmeyecekse ne zaman müdahale edecek? İsrail'in tüm dünyanın gözü önünde Filistin'de gerçekleştirdiği soykırım ve insanlık suçu, vicdanı olan herkesin sabrını taşırmıştır."

Şanver, Filistinlilerin evlerine ve topraklarına mutlaka döneceğini ifade ederek, "Kanımız, canımız Aksa'ya feda olsun. Zafer mutlaka asil direnişçilerin, onurlu mücahitlerin ve yürekleri onlarla beraber atanların olacaktır. Zafer inananlarındır." dedi.

Basın açıklamasının ardından gruptakiler, bazı sivil toplum kuruluşlarının gerçekleştireceği protesto için toplandıkları ABD'nin Ankara Büyükelçiliği önüne gitti.

İNEGÖL'DE HEYKEL MEYDANINA AKIN ETTİLER

İnegöl'de AGD mensupları ve vatandaşlar heykel önüne akın ettiler. Burada bir açıklama yapan AGD inegöl şube başkanı Yakup Tokgöz şunları söyledi.

Dünyanın her neresinde olursa olsun tüm mazlumların yanında olduk. Filistin’in özgürlüğü meselesinde alanlardan hiçbir zaman ayrılmadık. 7 Ekim’den bu yana da her zaman olduğu gibi zulmün karşısında ve mazlum kardeşlerimizin yanında alanlardayız.

Biliyoruz ki zulme karşı her bir adımımız, her bir eylemimiz bizleri yeniden diriltir!

Bu gece her zamankinden daha önemli.

Terör devleti İsrail, bu akşam da başlattığı saldırılarla Gazze’yi bombalıyor. Burada bulunduğumuz şu saatlerde Gazze’deki kardeşlerimiz elektrikleri, suları, internetleri, hatları kesik halde saldırı altındalar. Filistinli kardeşlerimizden edinilen son bilgilere göre, bombardıman hiç durmuyor, uçaklarla ve gemilerle Gazze bombalanıyor.

Dünyanın gözü önünde soykırım yaşanıyor. Dünya şimdi müdahale etmeyecekse ne zaman edecek!

İsrail’in tüm dünyanın gözü önünde Filistin’de gerçekleştirdiği soykırım ve insanlık suçu vicdanı olan herkesin sabrını taşırmıştır. Her zamanki saldırılarını artırmış ve okulları hastaneleri bombalayarak, kadınları ve çocukları katlederek zulmünü sürdürmektedir.

Terörist İsrail yıllardır Filistin’e ait topraklar üzerinde her türlü zulmü ve alçaklığı dünyanın gözleri önünde gerçekleştirdi.

Şimdi Aksa Tufanı harekatıyla Filistinli yiğitler kendilerine ait olan topraklarda meşru müdafa hakkını kullanıyor. Cenab-ı Allah Filistin’in, Hamas’ın yiğit mücahitlerine zafer nasip eylesin!

Kıymetli Müslümanlar;

Mescid-i Aksa da, Kudüs de, Filistin toprakları da bütün ümmetin meselesidir.

Çocuk, genç, yaşlı, kadın demeden her fırsatta vahşetini sergileyen, ibadet etmek isteyenlere karşı namlusunu doğrultan, uluslararası sularda vatandaşlarımızı katleden terörist İsrail, kan ve vahşet saçmaktan başka bir şey yapmamaktadır. 

Artık İsaril’in bu şımarıklığına ve terörizmine son verme vakti gelmiştir!

Karayollarında son durum! Bursa-İnegöl-Bozüyük yolunda çalışma Karayollarında son durum! Bursa-İnegöl-Bozüyük yolunda çalışma

İsrail bu şımarıklığını İslam ülkelerinin ve Müslümanların sessizliğinden almaktadır!

Her fırsatta insan haklarından dem vuran Batı, tüm dünyanın gözleri önünde işlenen İsrail terörizmine hiçbir zaman karşı çıkmamıştır.

Şimdi ise tüm iki yüzlülükleriyle Filistin’e karşı “insan haklarını ihlal ediyorsunuz, İsrail’e saldırıyı durdurun” çağrısı yapıyorlar.

Ey sahtekar Batı, ey iki yüzlü insan hakları savunucuları! Ya bugün hakkın yanında olursunuz, ya da sizin devriniz de sona erecektir!

Buradan sesleniyoruz; Ey islam ülkelerinin liderleri! 

Unutmayın ki; Allah nurunu tamamlayacaktır. Bu zulümlere karşı vereceğiniz.

mücadele ancak ve ancak kendi ahiretiniz ve izzetiniz için olacaktır.

Bilinmelidir ki; Filistin davası, yalnız kendileri için değil, İslam’ın ve müslümanların izzetini, özgürlüğünü, şerefini, haysiyetini korumak için savaşan, mücadele eden ve bu uğurda gerektiğinde gözünü kırpmadan canını feda eden özgürlüğüne düşkün, şerefli direnişçilerin davasıdır.

Bugün, her zaman olduğundan daha fazla bir sorumlulukla, azimle, cihad şuuruyla Filistin’in yanında olma günüdür.

İsrail'i işgal ettiği Filistin topraklarından çıkarmak tüm Müslümanların görevidir.

Siyonist İsrail'i yöneten zihniyet tüm dünyaya Filistin halkını terörist olarak lanse etmektedir.

Filistin halkının meşru talepleri adeta bir terör örgütünün talepleri gibi gösterilmektedir.

Başta ABD olmak üzere tüm emperyalist ülkeler Filistin halkından meşru taleplerinden vazgeçmelerini istemektedirler.

Siyonist İsrail'le normalleşme neresinden bakarsanız bakın işgallere ve katliamlara onay vermektir.

Başta Türkiye olmak üzere tüm İslam ülkeleri ve hükümetleri Filistin konusunda samimi olmalıdırlar.

Filistin meselesine seçim dönemlerinde elverişli bir malzeme olarak bakmak akabinde İsrail'le ilişkileri artırarak devam ettirmek samimiyetsizliktir.

Siyonist İsrail, sadece saldırdığı zaman değil her zaman için problemdir.

Siyonist İsrail, sadece Filistin halkı ve Müslümanlar için değil tüm insanlık için problemdir.

Kıymetli Müslümanlar;

İsrail ve yardakçıları tarihe katil işgalciler olarak kazınırken bizler şehitler, izzetliler, mücahitler olarak zulme ve gözyaşına son vererek tarihi yeni baştan yazacağız!

Tarih bizi mazlumlar ve zayıflar olarak değil, Allah rızası doğrultusunda yeni bir dünyayı kuran Müslümanlar, Fatihler, Selahattinler, Ömerler olarak yazacak!

Yine buradan katil israil’e hatırlatıyoruz;  

Tarih sahnesinden ve Müslümanların topraklarından silinip gideceğiniz güne kadar sizinle mücadele edecek, kanımızın son damlasına kadar savaşacağız.

Filistin meselesi için adım atan kendi onurunu, iffetini, izzetini koruyacaktır.

Filistinliler evlerine ve topraklarına mutlaka dönecektir.

Kanımız, canımız aksaya feda olsun…

Zafer mutlaka asil direnişçilerin, onurlu mücahitlerin ve yürekleri onlarla beraber atanların olacaktır. 

Zafer inananlarındır ve zafer yakındır…