Site bahçesinde yapılan kentsel dönüşüm törenine Belediye Başkanı Alper Taban, Başkan Yardımcısı Fevzi Dülger, İnegöl Müteahhitler Derneği ve Şehitoğlu İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Şehitoğlu ile hak sahipleri katıldı.

DERNEK BAŞKANI İLK ADIMI ATTIK
İnegöl Müteahhitler Derneği ve Şehitoğlu İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Şehitoğlu ise, “Site sakinlerimizle beraber uzunca bir süredir çıktığımız yolda artık ilk adımı attık inşallah. Bazı sıkıntılarımız oldu, şehrimize özel hepimizin bildiği. Az önce başkanımın da bahsettiği. Özellikle alternatif daire bulma konusu bizim en büyük problemlerimizden bir tanesiydi. Onları da aştık.

İnegöl'deki terkinler çetesiyle adliyeye böyle getirildi İnegöl'deki terkinler çetesiyle adliyeye böyle getirildi

Sonuç itibariyle burada deprem gerçeğiyle yaşayan ülkemizde inşallah önemli bir ilk adım olacak. Yazıcılar Sitesi, İnegöl'de yapılan ilk sitelerden kooperatif bazında, belki de şu anda ada bazındaki dönüşümde de bir ilkle bir kartopu etkisi yaratacaktır inşallah. Şirket olarak da şehrimize katma değer sağlamak, öncü yatırım yapmak anlamında senelerdir çalışmalarımız sürüyor.

İnşallah bu başladığımız yolda hayırlısıyla bitireceğiz. Hak sahiplerine de daireleri teslim edeceğiz. Daha sonrasında şehrimiz içinde önemli bir adım olacağına inanıyoruz inşallah. Çok teşekkür ediyoruz, ayağınıza sağlık. Yıkım blok blok olacak. Yıkım ruhsatları blok blok kesiliyor mevzuat gereği ve kesilen ruhsatları göre de yıkımlarımızı yapacağız. Ondan sonra da yapım aşamasında yine blok blok devam edeceğiz. 36 ayda bitecek” dedi.


Konuşmaların ardından 23 dönüm alan içinde 15 blok ve 189 daireden oluşan Yazıcılar Sitesi’nde yıkım işlemi başladı.