AK Parti Genel Başkanvekili ve Bursa Milletvekili Efkan AlaHabertürk'te Kemal Öztürk'ün sorularını cevapladı. Ala, 'Bütçe açığını vatandaştan mı çıkaracaksınız?' sorusuna "Ülkenin bütçesi vatandaşa aittir" şeklinde yanıt verdi. 

"YİNE BAŞARACAĞIZ"

Efkan Ala'nın açıklamalarından öne çıkanlar başlıklar:

İYİ Parti'den CHP'ye '10 ilde aday çıkarmayın' teklifi! İYİ Parti'den CHP'ye '10 ilde aday çıkarmayın' teklifi!

"Zaman zaman bu toplantılara çağrı yapıyor muhalefet. Şimdi bir ülkenin orman varlığının arttırılması gerekir mi? AK Parti, orman varlığını arttırma konusunda açık ara birincidir. Bir devlet madenlerini yerin altında bırakır mı? AK Parti, bunu da yapıyor. Biz neden birinden vazgeçelim. Biz ikisini de yapıyoruz. Bugün Meclis'te tamamen sloganlar vardı. Bilgiden yoksundu. Çalışmıyorlar.

Hedefimiz milli geliri 25 bin dolara çıkarmak. Ülkenin bütçesi vatandaşa aittir. Kamuda tasarruf da yapılıyor. Kamuda tasarruflara riayet edilecek. Geçtiğimiz günlerde yapılan tasarruflar var. Yeni alınacak olanlar alınmıyor. Ekonomi konusunda bu sıkıntılı dönem başlamadan önce insanlarımızı bir yere getirdik. Dünya'daki başka gerekçelerle enflasyon, hayat pahalılığı ve alım gücünü. Seçimlerden önce kimse bu kadar radikal kararla