Atilla Yeşilada 2. El araba alma konusunda kafası karışan vatandaşa dikkat çeken uyarılarda bulundu. Mesele Ekonomi sosyal medya kanalına konuk olan ekonomist Atilla Yeşilada kendisine sorulan “ 2. El otomobil alacağım. Şimdi mi alayım yoksa 2024’ü bekleyeyim mi” sorusuna cevap verdi.

Mehmet Şimşek, Hacı Yakışıklı'ya konuştu: Ek vergi artış olacak mı? İşte detaylar.. Mehmet Şimşek, Hacı Yakışıklı'ya konuştu: Ek vergi artış olacak mı? İşte detaylar..

2. EL ARABA ALMAK İSTEYEB 2024’Ü BEKLESİN

Fiyatların 2024’te daha da düşeceğini ifade eden Yeşilada “Beklesin. Kapısına anahtar teslim üstüne para verecekler. Hiç şaka yapmıyorum. Türkiye Berat Albayrak’la Nureddin Nebati arasında finansa baskılama dönem uygulandı. Yani hem faizler düşük tutuldu hem kur baskılandı. İnsanlar getiri bulamadı. Bizim gibi orta gelirli olanlar Devlere güvenip parasını BES’e yatıranlar servetlerinin yarısını kaybettiler. Bu yüzde millet haklı olarak tabi parasına göre en zengin konut oldı. Daha az zengini araba aldı Biraz daha az zengini ikinci el araba aldı. Şmidi onlar tabi artık fareli köyün kavalcısına parayı geri ödemenin zamanı geldi” diye konuştu