Türkiye’nin köklü markalarından olan Kuru kahveci Mehmet Efendi kimin araştırmaları yoğunlaştı. 1 ayı aşkın süredir devam eden İsrail Hamas savaşının ardından başlayan boykot adımları atılmaya devam etti. Hiçbir ürünü menşeine bakmadan almayan vatandaşların gündemine Kurukahveci Mehmet Efendi girdi. Türk halkının en sık tükettiği kahve markalarından olan Kurukahveci Mehmet Efendi İsrail ile alakası var mı araştırıldı. Katliamlarını sürdüren İsrail’i boykot eden vatandaşlar arama motorlarında Kurukahveci Mehmet Efendi İsrail malı mı, Kurukahveci Mehmet Efendi hangi ülkenin, Kurukahveci Mehmet Efendi kime satıldı sorularına yanıt aradı. Kurukahveci Mehmet Efendi Twitter hareketliliği dikkat çekti. Peki, Kurukahveci Mehmet Efendi kimdir? Kurukahveci Mehmet Efendi hangi ülkenin? İşte yanıtı..

SGK, o kişilere tek seferlik 2 bin TL verecek: 5 yıl içinde almayan hakkını kaybedecek! SGK, o kişilere tek seferlik 2 bin TL verecek: 5 yıl içinde almayan hakkını kaybedecek!

KURUKAHVECİ MEHMET EFENDİ KİMİN? HANGİ ÜLKENİN?

Kurukahveci Mehmet Efendi, Türkiye’de kahve üretimi ve satışı ile ünlü bir markadır. 1871 yılında İstanbul’da Mehmet Efendi tarafından kuruldu. Mehmet Efendi, Osmanlı İmparatorluğu döneminde yaşamış ve Türk kahvesinin popülerleşmesinde önemli bir rol oynamıştır. Özellikle Türk kahvesi konusunda uzmanlaşmış ve zaman içinde Türkiye’nin en tanınmış kahve markalarından biri haline gelen markanın filtre kahve gibi seçenekleri de var. Mehmet Efendi, kahveyi taş değirmenlerde öğüterek ve taze olarak müşterilerine sunarak o dönem için yenilikçi bir yaklaşıma imzasını atan isim olarak görülüyor. Günümüzde de Kurukahveci Mehmet Efendi markası, Mehmet Efendi’nin torunları ve ailesi tarafından yönetiliyor.

KURUKAHVECİ MEHMET EFENDİ İSRAİL AÇIKLAMASI

1871 yılından bu yana faaliyetlerini sürdüren Kurukahveci Mehmet Efendi’nin işletmelerini oğulları Hasan, Hulusi ve Ahmet yönetiyor. Mehmet Efendi, Süleymaniye Medresesi’nde eğitim gördükten sonra babasının dükkanında çalışmaya başlayan Mehmet Efendi, çiğ kahveyi kavurup dibeklerde öğüterek müşterilerine hazır olarak satmaya başladı. Kahveyi öğüterek ilk kez hazır olarak kahve severlere sundu. Son günlerde sosyal medyada yayılan “Kurukahveci Mehmet Efendi İsrail askerlerine destek için kahve gönderdi” ifadeleriyle paylaşılan fotoğraf ardından açıklama geldi. Sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda, “Değerli takipçimiz, bu hassas bilgilendirme için çok teşekkür ederiz. Kurukahveci Mehmet Efendi olarak böyle bir iddianın muhatabı olmadığımızı ve olamayacağımızı bilmenizi isteriz. Sevgilerimizle….” denildi.