Zenginlik ve fakirlikle alakalı tartışma konularına bir yenisi daha eklendi. Doğuştan şanslı kişilerin varlığıyla ilgili inanılan çıkarımlarla alakalı yeni bir fikir ortaya atan çalışmada, ‘yüz tipiyle zenginlik arasında ilişki’ bulunduğuna dair veriler paylaşıldı.

İskoçya’daki Glasgow Üniversitesi’nde yapılan bir çalışma, yüz tipiyle zenginlik arasında bir ilişkinin bulunup bulunmadığını araştırdı. Çalışmaya göre, zengin insanların belirli bir yüz tipinin bulunduğu ortaya kondu.

1647599888-14-amiel-club-p-tolpa-kartinki-19.jpg

MADDİ DURUMU İYİ OLANLAR DOST CANLISI GÖRÜNÜYOR

Yapılan araştırma sonuçlarına göre bilim insanları maddi durumu iyi olan kişilerin yüzlerinin arkadaş canlısı ve dar göründüğünü belirtti. Durumu iyi olmayanlarınsa yüzlerinin asık olduğunu, bu kişilerin beceriksiz göründüğünü ifade eden çalışma, zengin olarak değerlendirilen yüzlerin aynı zamanda daha güvenilir bulunduklarını ortaya koydu.

maximum-retraite-base-468482500.jpg

ZENGİNLER BÖYLE GÖRÜNÜYOR

Durumu iyi olanların, kötü olanlara göre gülen bir ağızlarının, keskin hatlarının birbirine yakın gözlerinin bulunduğu düşünülüyor. Aynı zamanda bu kişilerin kalkık kaşlarının bulunduğu ifade ediliyor. Tüm bunların yanında güvenilir, yetkin görünen ve sıcak tavırları dikkat çekiyor.

1-ekq2.webp

‘FAKİR’ OLARAK NİTELENDİRİLENLER DÜŞÜK KAŞLI

Kadının kayıp anahtarını keskin zekalar bulabiliyor 'Yüksek IQ sahipleri için 10 saniye sürüyor' Kadının kayıp anahtarını keskin zekalar bulabiliyor 'Yüksek IQ sahipleri için 10 saniye sürüyor'

Araştırma verilerine göre fakir olarak nitelendirilen kişilerin kaşlarının düşük yapıda olduğu, çenelerinin kısa ve ağızlarının çökük olduğu görüşü yaygın olarak ortaya kondu. Bu kişilerin daha koyu tenlerinin ve soğuk ten tonlarının bulunduğu, beceriksiz göründükleri ifade edildi. Bu kişiler aynı zamanda güvenilmez ve soğuk izlenimi veriyorlar.