Memur emeklileri ile SSK ve Bağkur emeklileri maaşlarındaki uçurumun hali hazırda kapanmaması emeklilerde yerel seçim öncesi verilebilecek yeni bir ek zam beklentisi oluşmasına neden oldu. Ankara'dan aldıkları duyumları paylaşan gazeteciler de emeklinin bu beklentisini destekler şekilde konuşuyor. Yerel seçimler öncesi emeklilere yeni bir ek zam verilmesi iddiası giderek güçleniyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, çok düşük kalan 6 aylık enflasyon farkı ile hesaplanan SSK ve Bağ Kur emekli maaşına yüzde 5'lik bir ek yapıldığını duyurmuştu. Ancak bu yüzde 4.6'lık zam oranı toplumda hoşnutsuzluk yaratırken AKP kanadından da tepkiler almıştı.

Gazeteci Fatih Atik, katıldığı televizyon programında emeklilere yapılan ek zam oranına AKP içinden de tepkiler yükseldiğinin altını çizdi. Fatih Atik, yerel seçimden önce yapılacak ikinci bir ek zam ile hem AKP içindeki tepkilerin önüne geçileceğini hem de seçim öncesi emeklilerin gönlünün alınabileceğini söyledi.

Fatih Atik, "Sayın Cumhurbaşkanı emekliler konusunda eleştiriliyor, biliyorsunuz" diye konuştu

Enflasyon rakamları açıkladı dövizde tansiyon fırladı Enflasyon rakamları açıkladı dövizde tansiyon fırladı

BENZER BİR AÇIKLAMA FATİH PORTAKAL'DAN GELMİŞTİ

Seçim öncesinde SSK ve Bağ-Kur emeklisine ek bir zam daha gelebileceğini söyleyen Fatih Portakal'da 'yazın bu sözümü bir tarafa' diyerek kendinden emin konuşmuştu. Portakal mutsuz emeklilere 31 Mart seçimleri öncesi yeni bir ek gelmesinin kuvvetli bir ihtimal olduğunu vurgulamıştı.