Gazeteci Barış Yarkadaş, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ile ilgili çok konuşulacak iddialar ortaya attı. Yarkadaş, Ekrem İmamoğlu'nun bir değişim yemeği düzenlediği ve değişim yemeğine eski CHP Genel Başkanı Hikmet Çetin, eski CHP Genel Başkanı Altan Öymen ve eski CHP Genel Başkanı Murat Karayalçın katıldığını açıkladı. Yarkadaş, CHP eski Genel Sekreteri Önder Sav'ın da önümüzdeki günlerde değişim kadrosuna katılacağını söyledi. Ayrıca Yarkadaş, İmamoğlu'nun bir değişim manifestosu yazması ve 10 Ağustos'ta bunu duyurmasının beklendiğini açıkladı.

DEĞİŞİM' YEMEĞİNE KİMLER KATILDI?

CHP'nin Ankara ve İstanbul adayı merak ediliyordu: Kılıçdaroğlu resmen açıkladı! CHP'nin Ankara ve İstanbul adayı merak ediliyordu: Kılıçdaroğlu resmen açıkladı!

Saat 20.00 sularında İstanbul Beylikdüzü'ndeki bir kafede İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, eski CHP Genel Başkanı Hikmet Çetin, eski CHP Genel Başkanı Altan Öymen ve eski SHP Genel Başkanı Murat Karayalçın bir yemekte buluştular. Kafenin ismi de bende var. İstanbul Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık'ın olduğu bir değişim yemeği yeniyor.

10 AĞUSTOS'TA DUYURACAK?

Ekrem İmamoğlu'nun bir değişim manifestosu yazması ve 10 Ağustos'ta bunu duyurması bekleniyor. Bugün konuştuğum İmamoğlu'na yakın kaynaklar böyle diyor.

ÖNDER SAV DA KATILACAK

Muhtemelen işin teknik direktörlüğünde olan Karayalçın, Öymen, Çetin 10 Ağustos çıkışı öncesi herhalde bunun altyapısı hazırlayıp fikir alışverişinde bulunuyorlar. CHP eski Genel Sekreteri Önder Sav'ın da önümüzdeki günlerde bu kadroya fiilen katılacağı yönünde bilgi aldım.