AFAD'ın aktardığına göre; Tokat'ın Sulusaray ilçesinde 5.6 büyüklüğünde deprem meydana geldi. 

Depremin derinliği 5.99 km olarak ölçüldü. 

5,6'lık depremin ardından Sulusaray, 3,4 ve 3,5'lik artçılarla tekrar sallandı.

AFAD depreme dair açıklama yaptı. Açıklamada, "Tokat ilimizin Sulusaray ilçesinde, saat 18.11'de, 5.6 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Gelişmeleri takip ediyoruz" ifadelerinde bulunuldu. 

İÇİŞLERİ BAKANI YERLİKAYA: GELİŞMELERİ TAKİP EDİYORUZ

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada, "Tokat ili Sulusaray ilçesinde 5,6 büyüklüğünde meydana gelen depremde Tokat Valimiz, AFAD ve ilgili kurumlarımızın tüm ekipleri saha taramalarına başlamıştır. Gelişmeleri takip ediyoruz. Depremden etkilenen vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum. Allah ülkemizi ve milletimizi afetlerden korusun" dedi.

AFAD: YOZGAT'TA 2 KATLI BİR EV YIKILDI

AFAD'dan yapılan son açıklamada şu bilgiler verildi:

"Tokat ilimizin Sulusaray ilçesinde saat 18.11'de meydana gelen 5.6 büyüklüğündeki deprem Tokat, Samsun, Yozgat, Çankırı ve Çorum illerimizde yoğun bir şekilde hissedilmiştir.

An itibarıyla; Yozgat ilimizde 2 katlı bir ev ile Tokat ilimizin Sulusaray ilçesinde 5 ahırın etkilendiğine dair ihbarlar alınmış olup; ekiplerimizin saha tarama çalışmaları devam etmektedir.

Etkilenen vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi sunarız.

Gelişmeleri takip ediyoruz."

TOKAT VALİSİNDEN AÇIKLAMA

Tokat Valisi Numan Hatipoğlu, yaptığı açıklamada, ekiplerin sahada olduğunu söyledi.

Sulusaray ilçesinde daha önce iki deprem daha yaşandığını ve oradaki incelemelerinin ardından Artova ilçesine geldiğini belirten Hatipoğlu, "Ekiplerimiz çalışmalarına devam ediyor. Ben de Artova ilçemizdeyim. Vatandaşlarımızla beraberim. Şu ana kadar herhangi bir can kaybı ya da yaralanma bilgisi gelmedi. Ekiplerimizin sahada çalışmaları devam ediyor. Bütün hemşehrilerimize çok geçmiş olsun. Allah beterinden korusun." dedi.

Artova ilçesinde de hissedilen deprem nedeniyle vatandaşlar sokağa çıktı. Bazı vatandaşların ağladıkları ve sinir krizi geçirdikleri görüldü.

Artova Kaymakamı Erkan Atam ve Belediye Başkanı Ali Güner vatandaşları sakinleştirmeye çalıştı.

TOKAT BELEDİYE BAŞKANI: BELLİ BAŞLI KONUTLARDA SIKINTILAR VAR

Tokat Belediye Başkanı Mehmet Kemal Yazıcıoğlu "Şehir merkezinde ciddi bir durum yok. Sulusaray'da belli başlı konutlarda sıkıntılar var." dedi.

SULUSARAY BELEDİYE BAŞKANI: BUĞDAYLI KÖYÜNDE BAZI EVLER YIKILDI

Sulusaray Belediye Başkanı Davut Kılıç da Sulusaray'a bağlı Buğdaylı köyünde bazı evlerin yıkıldığını ve ekiplerin yönlendirildiğini söyledi.