İnegöl Belediyesinin yaptığı meclis toplantısında Osmaniyespor'a ait olan tesis yeni kurulan Turgutalpspor kulubüne verildi. Meclis kararı ilçede büyük şok etkisine neden olurken tepkilerde peş peşe gelmeye başladı. Karar sonrası Osmaniyespor'a iat isim tabelaları yerinden söküldü. Osmaniyespor, Gençlergücü kulüp etkilileri Osmaniyespor tesislerin olduğu alanda basın açıklaması yaptılar. Basın açıklamasında bulunan Osmaniyespor yönetiminden Oğuz Erdem tesislerin osmaniyespor'a ait olduğunu belirterek alınan kararın yanlış olduğunu ifade etti. Erdem burası Osmaniyespor'a ait kullanımı Gençlergücü, İnegölspor ve Karadenizgüvenspor'da burayı belirli günde kullanıyor. Ancak mecliste yerin başka kulübe tahsis edilmesi ortak karar olduğu söyledi. Böyle birşey söz konusu değil burada bir rant var, hiç bir kulübün bu olayda meclise gelene kadar haberi olmadı. Yok oldu diyorlarsa ispat etsinler istifa ederiz hemen yada yalan söyleyenler istifa etsin.

OSMANİYESPOR'DA TOP OYNANAN MUHTARDAN TEPKİ

Osmaniyesporun kurucularından olan ve aynı zamanda top oynanayan Turgutalp Mahallesi muhtarı Beşir Alıç'ta olaya tepki göstererek duydum ki Osmaniyespor'a ait tesis başka birine verilmiş tabeları sökülmüş çok üzüldüm.Başta inanmadm geldim gördüm gözyaşlarıma hakim olamadım. Bizim Turgutalpspor kulubüyle her hangi bir sorunumuz yok ancak burayı alan rant için aldığı duyuyoruz buda bizleri üzüyor. Osmaniyespor köklü bir kulüp yanlış karardan dönülmesi bekliyoruz diye konuştu.

Gençlergücüspor Kulüp başkanı Ayhan Güney'de olayın yanlış olduğunu buranın Osmaniyespor'a ait olduğunu ve kendilerinde ortak kullandığı belirterek ortak bir karardan haberlerinin olmadığını belirtti.