Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezince (ÖSYM) 81 il ve Lefkoşa'da düzenlenen, 3 milyon 36 bin 945 adayın başvurduğu Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nın (YKS) ilk oturumu Temel Yeterlilik Testi (TYT) bitti.
Öğrenciler görevlilerin kimlik ve belge kontrolü, polis ekiplerinin de üst araması yapmasının ardından salonlara alındı.

3 DAKİKAYLA SINAVA GİREMEDİ
Saat 10.00'da kapıların kapanmasının ardından sınav merkezine gelen öğrenciler sınava alınmadı. İnegöl'de Küçükçalık Anadolu Lisesinde sınava girmek için Yenişehir den ailesiyle gelen Nisa Burhan, 10.03 geçe sınav merkezine geldiği için sınava alınmadı. Ailesi duruma tepki gösterirken, sınav merkezine gelen diğer velilerde yetkililere öğrenciyi almaları için  büyük uğraş verdi. Ancak tüm girişimlere rağmen genç kız sınava girmedi. Annesiyle birlikte gözyaşlarına boğulan Annesini çevredeki diğer veliler sakinleştirdi. 


KİMLİĞİNİ DÜŞÜRDÜ! SINAVA GİREMEDİ
Kimliğini sınava gelirken düşüren bir öğrenci de sınav merkezine alındı.  Nüfus Müdürlüğüne giden öğrencinin babası, kimlik sahibinin parmak izi olmadığı için yeni kimliğini çıkaramadan geri döndü. Sınav sorumluları kimliğini ibraz edemeyen öğrenciyi okuldan çıkarmak zorunda kaldı.

Türkiye genelinde de benzer manzaralar yaşandı. Tüm uyarı ve ikazlara rağmen çok sayıda öğrenci kapıların kapanmasıyla gelmesi 1 yıllık emeklerine mal oldu.

Kaynak: Haber Merkezi