İnegöl Mobilya Sanayi Bölgesi'nde bulunan bir iplik fabrikasında saat 16.25’te henüz belirlenemeyen bir nedenle yangın çıktı. Alevler aynı kompleks içindeki 4 fabrikayı sararken, ardından 6 fabrikaya daha sıçradı. Yaklaşık 9 saat  devam eden yangına havadan 4 helikopter ve 2 yangın söndürme uçağı ile karadan 105 itfaiye aracı ile 300 personel müdahale edildi. Havanın kararması ile birlikte hava araçlarının müdahalesi dururken, yangın söndürme çalışmasına polis ve jandarma ekiplerinin TOMA araçları da destek veriyor.

9 SAAT SÜRDÜ

Yangın 9 saatlik çalışmanın ardından kontrol altına alına bildi. Yangın soncu 10 yakın fabrika zarar gördü. Bölgede soğutma çalışmaları devam ediyor. Yangının 4 firmada büyük hasara neden olduğunu, toplamda ise 10 fabrikanın yangından etkilendiğini öğrenildi.

CANLA MÜCADELE EDEN EKİPLER YORGUN DÜŞTÜ

Yangına müdahale eden itfaiye erleri yangının kontrol altında alınmasının ardından bölgede çalışmalarına devam ediyor. Takviye olarak gelen ekiplerle yer değiştiren ekipler çimenliklerin üzerinde gecenin yorguluğunu atmak için  dinlendiler. 

YÜZLERCE KİŞİ İŞSİZ KALDI

Yangın nedeniyle fabrikada çalışan yüzlerce kişide işsiz kaldı. Fabrikaların biran önce tekrar eski haline getirmek için bir çalışma başlatılması bekleniyor. İşsiz kalanlar içinde yeni bir yol izlenmesi bekleniyor. İnegöl iş dünyası bu konuda bir adım atması bekleniyor.

HAVANIN AYDINLAMASIYLA BİLANCO ORTAYA ÇIKTI

Gece saatlerinde kontrol altına alına yangın sonrası bölgede hem soğutma hemde temizlik çalışmaları sürüyor. Havanın aydınlamasıyla ağır bilançoda ortaya çıktı. Tepeden çekilen görüntülerde yangının büyüklüğü ortaya koydu. İnegöl tarihinin en büyük yangılarında biri olan yangının neden nasıl çıktığı ise yapılan arıştırma ile ortaya çıkacak.