Kiracı ve ev sahipleri dikkat ‘Bunu yapan herkes yandı’ Kiracı ve ev sahipleri dikkat ‘Bunu yapan herkes yandı’

Akaryakıt kullanımın gün geçtikçe yukarı tırmanıyor. Türkiye’de akaryakıt dağıtımı gerçekleştiren birden fazla firma bulunuyor. Yerli sermayeyle kurulmuş olan bir firma ise zor durumda.

Ülke geneline benzin, motorin, fuel oil gibi birçok ürünün sevkiyatını gerçekleştiren firma yüzlerce istasyonuyla dikkatleri üzerine çekiyor.

askar8.jpg

Mersin Kazanlı’da 2010 yılında tesisini açarak hizmet veren firma 65 bin metrekare alana sahip. Mersin Kazanlı’da kurulan bu tesis akaryakıt taşıyan gemilerin boşaltılması ve ülkeye dağıtılmasında gerçekleşen operasyonları yürütüyor.

Gaziantep’te ise 2007 yılında açılan tesis ise depolama ve dağıtma amacıyla faaliyetlerini sürdürüyor. Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde bulunan istasyonlara bu noktadan dağıtımı gerçekleştiriyor. Kırıkkale’de ise yeni depolama tesisi için çalışmalar başladı.

28040902.jpg

Türkiye geneline akaryakıt dağıtan bu meşhur firmanın ismi ise Euroil.

2023 yılında konkordato ilan eden firma ile ilgili mahkeme yeni kararını duyurdu.

Euroil Enerji Dağıtım Anonim Şirketi hakkında konkordato geçici mühlet kararı 27 Mart 2023 tarihine kadar uzatıldı. Söz konusu süre zarfında firmanın mali tabloyu düzeltmesi bekleniyor.

dsc-7872.jpg

 Kaynak : Yeniakit