MHP İnegöl İlçe Kongresi Sani Konukoğlu Konferans salonunda gerçekleşti. Tek liste ile gerçekleşen 14. olağan kongrede Uğur Bayram tekrar ilçe başkanlığına seçildi.

Uğur Bayram yaptığı açıklamada şunları söyledi. 

Sayın Milletvekilim, 
Sayın İl Başkan Yardımcılarım, 
Sayın İnegöl Ülkü Ocakları Başkanım, 
Spor Kulüplerimizin ve Sivil Toplum Kuruluşlarımızın Değerli Başkanları, 

İnegöl eski ilçe başkanlarım, eski ocak başkanlarım, muhterem büyüklerim, kıymetli dava arkadaşlarım, hanımefendiler, genç kardeşlerim, 

Milliyetçi Hareket Partisi İnegöl İlçe Teşkilatımızın 14. Olağan Kongresine hoşgeldiniz sefalar getirdiniz. 

Sözlerime başlarken kısa süre önce vefat eden eski ilçe başkanımız Fahri İnkaya ağabeyimi, ülkücü şehitlerimizi ve rahmana kavuşan dava emekçilerimizi rahmetle anmak istiyorum. 

Kıymetli hazirun, değerli ilçe delegelerimiz; 

Halihazırda Bursa İl yöneticisi iken 7 Kasım 2023 tarihinde İnegöl İlçe Başkanı olarak atandım. 

Bu tarihten itibaren çalışmalarımıza hızlı bir şekilde başladık. Azimli ve çalışkan isimlerden oluşan bir yönetim listesi oluşturduk. 

Benim için yol arkadaşlığı büyük önem taşır. Bu sebeple on aylık süreçte kader ve fikir birliği yaptığımız arkadaşlarıma huzurlarınızda teşekkür etmek istiyorum. 

Şahsım adına Milliyetçi Hareket Partisinin milyonlarca neferinden biriyim. Kendimi Milliyetçi olarak adlandırmaktan ve Türk İslam davasının bir askeri olmaktan şeref duyuyorum. 

Büyük mütefekkir Seyid Ahmet Arvasi'nin dediği gibi; 

AGD'den Yasemin Soydan'a tepki AGD'den Yasemin Soydan'a tepki

"İslam'da liderlik bir hırs ve menfaat konusu değildir. Aksine bir fedakârlık ve ıstırap meselesidir. Gerçekten rahatını ve huzurunu düşünenler, bu işe talip olmamalıdırlar." 

Kendini Türk ve Müslüman olarak adlandıran bizler, hırs ve menfaate değil, fedakârlıkla yoğrulmuş ızdıraba talibiz. Bu sebeple yorgunluğumuz şikayet konusu değildir. Meşakkat ve çile bizler için yaşam şeklidir. Ancak bu şekilde insan olmanın onur ve izzetine layık olacağımızı düşünüyoruz. 

Türkiye Cumhuriyeti’nin 100’ncü yıldönümünde milli birlik ve kardeşlik ruhu içerisinde azim ve kararlılıkla hareket edecek, genelde ve yerelde tüm zorlukların üstesinden geleceğiz. 

Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli bizi şöyle özetliyor. 

"Bizim tarih ve kültür imbiğinde damıtılmış bir misyonumuz, bu misyonun omuzlarından yükselerek ufuk ötesini kavrayan kutlu bir ülkümüz, bunları gerçekleştirecek plan, proje, vizyon, irade, inanç, iman ve kadrolarımız vardır" 

Bu sebeple bizler de diyoruz ki, yetişmiş kadrolarımızla beraber irademizi, inancımızı ve imanımızı ortaya koyarak güçlü teşkilatlar oluşturacağız. Sonrasında bu güçlü teşkilatlarımızla mahalleler, beldeler ve şehirler yönetecek, Allah'ın izniyle üç hilalin kutlu gölgesinde müreffeh bir coğrafyaya yaşayacağız.  

Önce ülkem ve milletim anlayışı etrafında kucaklaşanlarla Türkiye Cumhuriyeti’nin yeni yüzyılının tertemiz sayfalarını samimiyet, sevda ve inançla yazacağız. 

Siyasetimizi ilkesiz bir zemine ve günübirlik şahsi menfaatlere göre şekillendirmeyeceğiz. 

Türk milletinin zekâsını hafife almayacağız,  Türk milletinin duygularını sömürmeye yeltenenlere izin vermeyeceğiz. 

Temiz siyaset yaptık, yapmaya devam edeceğiz. Yerelde ve genelde Milliyetçi Hareket Partisinin dengeli siyasetini anlatmak için mücadelemizi sürdüreceğiz. 

Milliyetçi Hareket Partisi Türkiye’nin son siperidir. Çünkü Milliyetçi Hareket Partisi istiklalimizin son müdafaa hattıdır. Çünkü Milliyetçi Hareket Partisi Türk milletinin ruh kökü, tarihin kükreyen sesi, Türklüğün ebediyen tütecek ocağıdır. 

Samimiyetimizden şüphemiz yok, cesaretimizden şüphemiz yok. Kararlıyız. Kararlılığımızı devam ettireceğiz. 

Hep birlikte zorlukları aşacak, daha güzel günlere uyanacağız. 

Bizlere güvenin, bizlere inanın. Allah'ın izniyle şehrimizde üç hilali en iyi şekilde dalgalandırmaya devam edeceğiz. 

Birbirinden kıymetli ekibimizle Milliyetçi ülkücü camiayı layıkıyla temsil etmek için var gücümüzle çalışacağız. 

Kongremizde bizleri yalnız bırakmayarak gücümüze güç kattığınız için sizlere şükranlarımı sunuyorum. Cenab ı Allah'tan birlik ve beraberliğimizin devamını niyaz ediyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum. 

Sağolun, varolun, Allah'a emanet olun

Konuşmaların ardından yapılan tek listeyle tekrar başkanlığa Uğur Bayram seçildi. Yeni yönetim ise şu isimlerden oluştu